دکتر ربیعی در مراسم بزرگداشت روز سوم آبان سالروز تصویب قانون بیمه همگانی : ادامه طرح تحول باید از مسیر بیمه ها بگذرد

تاریخ انتشار : 1395/08/05 12:06

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در مراسم بزرگداشت روز سوم آبان سالروز تصویب قانون بیمه همگانی که در سازمان بیمه سلامت ایران برگزار شد گفت : در دولت یازدهم 11 میلیون نفر از بیمه پایه برخوردار شدند در حالی که ٨٢.٥ درصد از خانوارها دارای فقر مطلق بودند

وزیر تعاون با بیان اینکه جهت گیری رئیس جمهوری ارتقا بیمه مردم بود که با اجرای طرح تحول سلامت این مهم تحقق یافت، خاطرنشان ساخت: اگر بخواهیم به دفترچه های بیمه ارزش گذاری کنیم، مسیر آن از بیمه ها می گذرد.

دکتر ربیعی در ادامه با تاکید بر اینکه ارجاع به برنامه پنجم از نظر سطح بندی و نظام ارجاع، ضروری است، تاکید کرد: باید اصول مهجور شده در این برنامه را دنبال کنیم.

وی گفت: چند کار بزرگ در طرح تحول انجام شد که از جمله آن «افزایش تعرفه ها، بیمه کردن ١١ میلیون نفر و تدوین کتاب ارزش نسبی» بود.

وزیر تعاون با یادآوری اینکه اکنون هفته ای 20 هزار میلیارد ریال برای ارتقا بیمه ها تامین می کنیم، افزود: باید به سوی خدمات ساده ارزان و پایدار گام برداریم زیرا بدون اصول اساسی هر میزان پول بیاوریم، موفق نخواهیم شد.

وی رمز موفقیت در نظام سلامت را هماهنگی دستگاه ها با هم دانست و گفت: بیمه ها از سیاست های رفاهی جدایی پذیر نیستند؛ در واقع «فقر درمان خوراکی، امید به آینده و مسکن» از بدترین انواع فقر هستند.

دکتر ربیعی با تقدیر از رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری در حمایت از نظام سلامت، گفت: رهبر معظم انقلاب بر جدایی ناپذیری و یکپارچگی بیمه ها تاکید دارند؛ بنابراین با برنامه هایی که داریم نیازمندان را تا زمانی که لازم باشد، پوشش می دهیم.

وی، بودجه تامین اجتماعی را ٧٢0 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت این میزان ٣٠ درصد بودجه کل کشور است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه بیمه ها جزء جدایی ناپذیر سیاست های رفاهی هستند گفت: عدم تامین منابع، پاشنه آشیل طرح تحول سلامت است نه بیمه ها.

دکتر ربیعی  اظهار کرد: طبق آمار 83.5 درصد افراد بیمه شده در طرح بیمه همگانی در حول و حوش فقر مطلق بودند.

وی افزود‌: در کنار دستاورد بیمه 10 میلیون نفر از افراد فاقد پوشش بیمه، ارتقای سطح یک بیمه روستایی برای 22 میلیون بیمه شده روستایی نیز محقق شد و سرانه 21 هزار تومانی بیمه روستایی امروز به 107 هزار و 500 تومان رسیده است و در سطح 2 و 3 بیمه روستایی 60 تا 70 درصد افزایش را شاهدیم.

دکتر ربیعی با بیان اینکه بیمه ها طرح تحول سلامت را بیمه خواهند کرد گفت: ادامه طرح تحول باید از مسیر بیمه ها بگذرد.  آنچه در زندگی مردم اثرگذار است ارتقای سرانه درمان است و معتقدم برگشت به تمام الزامات برنامه پنجم توسعه که نظام ارجاع از جمله آنهاست ، مسیری است که باید در آینده هم دنبال کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در دولت یازدهم همزمان چند کار بزرگ انجام شد که  ارتقای ارزش نسبی خدمات و بیمه همگانی از جمله آنهاست گفت: بار مالی این طرح ها بالا بود و در این میان بیمه ها کاستی نداشتند و نخواستیم تنگنا ایجاد کنیم.

دکتر ربیعی ادامه داد : اینکه برنامه و وظیفه ای بر بیمه ها تکلیف می شود و بار مالی را تامین نمی کنیم و در نهایت باز همان بیمه ها را مقصر می دانیم سزاوار نیست.

 

وی تاکید کرد: رمز موفقیت طرح تحول در همراهی و همسویی دستگاه های درون دولت است و از رئیس جمهور و از وزارت بهداشت که در کنار هم بودیم و همچنین از سازمان نظام پزشکی قدردانی می کنم. بیمه ها همواره در کنار همگان هستند. بیمه ها بخش جدایی ناپذیر سیاست های رفاهی هستند.

دکتر ربیعی با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب  در اصول برنامه ششم توسعه بر یکپارچگی بیمه های اجتماعی و درمان تاکید کرده اند گفت : رمز موفقیت خود را در این می دانیم که بر اساس آزمون وسع بیمه عده ای که نیازمند هستند را به صورت رایگان ادامه دهیم.

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...