دکتر ربیعی در دومین نشست تخصصی توسعه صنعت پوشاک واتصال به زنجیره ارزش جهانی مطرح کرد : ظرفیتهای اشتغالزایی صنعت پوشاک و چشم انداز توسعه بخش پوشاک / صنایع پوشاک بخش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی وارتقای توان ملی است

تاریخ انتشار : 1395/08/06 12:08

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی اعلام کرد: اشتغال برای دولت مساله مهمی است و با توجه به تحولات جمعیتی ،جریان جدید و ورود به بازار کار،تمرکزبرمواردی که می تواند اشتغال زیادی به وجود آورد حائز اهمیت است .

دکتر علی ربیعی امروزدردومین نشست تخصصی توسعه صنعت پوشاک واتصال به زنجیره ارزش جهانی  که با حضور دکتر محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، مجتبی خسروتاج قائم مقام وزیرصنعت ، معدن و تجارت ورئیس سازمان توسعه تجارت و معاون وزیر بازرگانی ،دکترمنصوری معاون کارافرینی و اشتغال وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی ، دکتر سازگارنژاد معاون وزیرکارورئیس سازمان اموزش فنی و حرفه ای ،مهندس کلانتری معاون وزیر در امور تعاون و صاحبان و نمایندگان صنایع پوشاک کشور و انجمن‌های تخصصی پوشاک  در محل مجموعه ورزشی فرهنگی تلاش برگزارشد گفت : معتقدیم درصنعت پوشاک و در یک فرایند زمانی می توان اشتغالزایی خوبی در ایبخش  ایجاد کرد . این درحالی است که  کشوربنگلادش در بخش پوشاک خود 20میلیون شغل و ترکیه حدود 2 میلیون نفر شاغل در بخش پوشاک دارد. ما هم در یک چشم انداز قابل قبول  می توانیم به اشتغالزایی خوبی در این بخش دست پیدا کنیم  و بابرنامه ریزی می توانیم دراین مسیرگام برداریم .

 

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی ادامه داد : برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی وارتقای توان ملی خود ودیده شدن نمادها و نشان های  ملی کشورمان در سپهرعمومی شناسایی مرحله به مرحله بخش های مختلفی که  دارای ظرفیت ایجاد اشتغال هستند را آغاز کرده ایم .

 دکترربیعی گفت :  خوشبختانه مطالعات  اولیه حدود سه سال با رفت و آمد کارشناسان  بین المللی به ایران منجر به شناسایی ومطالعه تجارب کشورهایی شبیه به خودمان شد.

وی اضافه کرد : درتحلیل کارشناسان بین المللی و داخلی به این نتیجه رسیدیم که در زمینه های پوشاک و کفش (ابتدا پوشاک و سپس کفش) می توان درکوتاه مدت به نتایج مطلوب ایجاد اشتغال دست پیداکرد .

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی بیان کرد : تمرکزبرصنایع پوشاک و کفش همزمان دارای اثردوگانه ای براقتصاد مقاومتی و اشتغال هستند و می توان در زمانی کوتاه به پاسخ های مناسب دست پیدا کرد .گفتنی است این ها مواردی هستند که درحضور رئیس جمهورو درنشست اقتصاد مقاومتی نیز طرح وبررسی شدند .

دکترربیعی به موفقیت های کسب شده در حوزه فن آوری ارتباطات و اطلاعات (آی سی تی )و زنبورعسل اشاره و این گونه موارد را ایجاد اشتغال خاص عنوان کرد .

  وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی تاکید کرد : برای حل موانع چند کارباید هم زمان باهم دنبال شود که ما هماهنگی های درون دولتی خود را مداوم دنبال می کنیم . مسائل شما نیز شنیده وپیگیری وتسهیل می شود . تولید کنندگان پوشاک خواستار افزایش سهم بازار خود هستند که این امر طبیعی است اما درکلان  باید این نوع درخواست ها درقالب اتحادیه ها ، کانون ها وتشکل ها رخ دهد. ما نیزدرعرصه عمل دربرخی از موارد با تقسیم کاربه هم افزایی (سینرژی) روابط افقی صنعت پوشاک  کمک می کنیم تا در کنار یکدیگر قرارگیرند .

دکترربیعی در بخشی دیگر از سخنان خود درجمع نمایندگان صنایع پوشاک و مقامات حاضر در جلسه تصریح کرد : برخی از  مطالعات ما نشان داد  مساله نام و نشان و برند واقعیتی است که نمی توانیم آن را انکار کنیم .برند سازی نیز کاردشواری است البته ما برندهای خوب و خوش نامی داریم اما گرفتن سهم در بازارجهانی ، افزایش سهم ایران در بازار منطقه هدف ماست ، ما کمک کنیم تا شما در بازار منطقه حضور پیدا کنید وتا جایی که ممکن است دراین زمینه ها تلاش و کارجمعی انجام می دهیم تا به نتایج مطلوب  برسیم .

 

وی نسبت به تداوم همکاری ها با بخش های مختلف صنعتی اظهار امیدواری کرد وگفت : حتی می توان با اندیشیدن تدبیرهای درست در سال 95 نیز شاهد آثار اولیه ای در گسترش بخش صنعت پوشاک کشور، مصرف ملی و داخلی وکسب سهمی از برندهای جهانی  باشیم .

 

گفتنی است در این نشست نمایندگان صنایع تولید پوشاک کشور مسایل و مشکلات  خود را با وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی درمیان گذاشتند . یکی از حاضران بردرنظرگرفتن سهم اشتغال درصنعت پوشاک با حفظ نساجی ومتکی بر صادرات اشاره کرد . علاوه بر این موضوع گمرک و تسهیل امور گمرکی و قوانین حمایت از صادارت نیزازسوی نمایندگان طرح شد .  تسهیل قوانین کسب و کار نیز از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد  که وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی دراین زمینه خواستار ارائه جزئیات بیشتردرقالب قانون موجود و آئین نامه ها شد. تدوین برنامه های  آموزشی و لزوم برنامه ریزی برای آن از دیگر موضوعاتی بود که برآن تاکید شد . ایجاد صندوق ویژه صنعت پوشاک ازدیگردرخواست های یکی از نمایندگان به شمار می رود که دکترربیعی ضرورت تحقق این امر را تامین منابع مالی دانست . همچنین مشکلات مربوط به طراحی در صنعت پوشاک نیز ازدیگر موارد مطرح شده حاضران بود که وزیرتعاون،کارروفاه اجتماعی نیز برآن تاکید کرد و آن را نیازمند تقویت دانست

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...