دکترربیعی در آیین افتتاح کارخانه تولید ریل ملی ذوب آهن اصفهان :حضور صندوق‌ها در خدمت توسعه ملی از ایده‌های این وزارتخانه است/در اصفهان هم چرخ سانتریفیوژها می‌چرخد و هم چرخ صنعت

تاریخ انتشار : 1395/08/13 12:10

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حضور صندوق‌ها در خدمت توسعه ملی ایده‌ایست که در وزارت خانه دنبال می‌شود و صندوق‌ها و دوران رکود توانستند نیرو کار خود را حفظ کرده و به بیکاری دامن نزده و به طرف شفافیت حرکت کنند.

دکتر علی ربیعی روز پنجشنبه در آیین افتتاح کارخانه تولید ریل ملی ذوب آهن اصفهان افزود:در چند سال گذشته قطار توسعه کشور با سوزن بانی های غلط به بن بست رفته بود و امروز توسعه کشور سرعت بیشتری گرفته است.

وی همچنین با اشاره به برخی مشکلات صندوق های کشور گفت: در سال های اخیر با برچسب ها و جملات نامناسبی به این صندوق ها مواجه شدیم ؛ این در حالیست که صندوق ها در خدمت، به مثابه و در مسیر توسعه ملی حرکت می کنند.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد صندوق ها زیر پوشش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است گفت: خوشبختانه این صندوق ها در دوران رکود هم نیروی کار خود را حفظ کردند و به بیکاری دامن نزدند و به طرف شفافیت رفتند.

وی یادآوری کرد: این وزارتخانه برنامه بین المللی کردن صندوق ها را در دستور کار دارد و در چند روز آینده در جمهوری آذربایجان این طرح اجرا می شود.

وی با بیان اینکه روح اقتصاد مقاومتی با صندوق ها محقق می شود گفت: در این وزارتخانه این آمادگی وجود دارد که چنانچه سایر زیرساخت ها آماده باشد قدرت انقباضی خود را پیاده کند.

دکتر ربیعی افزود: در کنار سیاست گذاری در ذیل اقتصاد مقاومتی بخش اعظمی از تحولات کشور در بخش اقتصاد و توسعه پیاده می شود.

وی خاطرنشان کرد: اصفهان استانی است که هم سانتریفیوژ و هم صنعت و تولید آن می چرخد و به مثابه دوچرخه ای عمل می کند که تمام بخش های آن در حال چرخش و حرکت است.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ذوب‌آهن امروز به یک نوستالژی صنعتی برای ایران تبدیل شده، اظهار داشت: بهره‌برداری از خط تولید ریل ملی تنها بهره‌برداری از یک قطعه فولادی نیست، بلکه تحقق کارآمدی و دانش‌افزایی بفرزندان ایران در زمان رکود به شمار می‌رود.

 

وی تاکید کرد : ریل امروز صرف یک قطعه فولادی نیست بلکه یک آرزو و تحقق کارآمدی و دانش افزایی در بخش صنعت و تولید کشور است.

وی گفت: امروز با غیرت ذوب آهنی ها تعداد کمی از قطعات از خارج کشور وارد می شود و بخش اعظمی از قطعات با همت و توان داخلی تولید می شود.

در این مراسم پروژه تولید ریل ملی، احداث ایستگاه ریخته گری، انتقال پساب زرین شهر، گوگردزدایی از چدن مذاب و بازسازی و اصلاح غبارگیرهای سیستم تصفیه گاز کنورتر با حضور معاون اول رئیس جمهوری در ذوب آهن اصفهان افتتاح شد.

با توسعه، نصب و راه اندازی کارگاه نورد 650، خط تولید ریل‌های U33 و UIC60 موردنیاز راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و ریلهای موردنیاز قطار شهری(UIC54 )، ظرفیت تولید 400 هزار تن انواع ریل راه آهن و مترو در فاز اول و تیرآهن های بال پهن تا سایز 300 در فاز دوم، در ذوب آهن اصفهان ایجاد شد.

احداث پروژه ریل ملی از اواخر شهریور سال 1393 آغاز و در شهریور امسال با اعتبار ارزی و ریالی 28.2 میلیون یورو و 573 میلیارد ریال به بهره برداری رسید

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...