دکتر ربیعی با تاکید بر اصلاح ساختاری صندوق‌های بازنشستگی اعلام کرد؛ استقلال صندوق‌های بازنشستگی اصلی ترین محور ساماندهی/ صندوق های بیمه ای، محلی برای زندگی اجتماعی مردم

تاریخ انتشار : 1395/08/17 12:14

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: اصلی ترین محور ساماندهی صندوق‌های بازنشستگی احترام به استقلال آنها است.

دکتر علی ربیعی در همایش صندوق‌های بازنشستگی، تنگناها و راهکارها با بیان اینکه امروز تلاش می کنیم در آینده فرزندان مان دچار بحران نشوند گفت: صندوق فولاد از مرز بحران عبور کرده اما باید مراقبت کنیم برای صندوق های دیگر به این نقطه نرسیم.

وی افزود: صندوق های بیمه‌ای دارای بعد اجتماعی هستند، اما نگاه برخی به آن صرفا اقتصادی است. در 11 اردیبهشت امسال به مناسبت روزکارگر خدمت مقام معظم رهبری مدظله العالی رسیدیم و ایشان درباره افزایش نقش تامین اجتماعی در زندگی مردم تاکید کردند. این یک درک عالی از مسئله تامین اجتماعی و زندگی اجتماعی است.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه معتقدیم همه صندوق ها باید در زندگی اجتماعی مردم نقش آفرینی کنند اظهار کرد: "صندوق های بیمه ای، محلی برای زندگی اجتماعی مردم" را به عنوان استراتژی انتخاب کردیم و حضور صندوق ها برای افزایش بیمه شدگان جدید و ایجاد اشتغال از طریق منابع بیمه بیکاری از جمله دیگر استراتژی های ماست. به این سمت رفته ایم که بخشی اوقات فراغت شرکای اجتماعی خود را نیز پوشش دهیم. همچنین ایجاد مسکن را دنبال کرده‌ایم.

دکتر ربیعی افزود: در 50 سال اخیر آگاهانه یا ناآگاهانه وضعیت فعلی صندوق ها را رقم زدیم که بخشی ناشی از شوک‌های اقتصادی و بخشی به علت فشارهای سیاسی بوده است. یکی دیگر از اشکالات این است که به جای استقرار نظام چندلایه، صندوق ها را تبدیل به صندوق های حمایتی کردیم و سال 88 یک مرتبه ضریب حقوق ها افزایش پیدا کرد. یک مرتبه در دوره ای 40 درصد به مصارف صندوق فولاد اضافه شد لذا مشخص است که چه اتفاقی می افتد.

وی ایجاد نظام چندلایه و بیمه اجتماعی فراگیر را مورد تاکید قرار داد و گفت : این نظام اجتماعی فراگیر را دنبال می کنم و سازمان مدیریت در کنار ماست و کار بررسی آن در کمیسیون اجتماعی دولت به اتمام رسیده است.

دکتر ربیعی تاکید کرد: اصلی ترین محور ساماندهی صندوق های بازنشستگی احترام به استقلال صندوق های بازنشستگی است. اصلاحات در صندوق ها باید انجام شود. این اصلاحات معطوف به آینده است و نباید افراد فعلی را دچار چالش کند. هر تصمیمی گرفته شود مربوط به شاغلان فعلی نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اصلاحات ساختاری صندوق ها اشاره کرد و گفت: شفافیت باید حاکم باشد. مزایده و مناقصه هایمان را باید همه ببینند.

دکتر ربیعی ادامه داد: 33 شرکت بورسی متعلق به صندوق ها هستند و 70 درصد سرمایه صندوق ها در بورس است. خوشبختانه امروز در همه صندوق ها حسابرسی ها تا سال 94 انجام شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نظام نخبه گیری برای صندوق ها را باید ایجاد کنیم افزود: باید شاگرد اول های مقطع دکتری دانشگاهها را به صندوق ها بیاوریم. اینها می توانند آینده صندوق ها را تضمین کنند.

دکتر ربیعی ادامه داد: در صندوق ها اولین رویکرد ما اجتماعی است و سپس اقتصادی و می خواهیم به عنوان موتور توسعه پسابرجام و موتور ایجاد اشتغال حرکت کنیم

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...