دکتر ربیعی در نشست دوجانبه توسعه همکاری های اقتصادی ایران و هنگ کنگ اعلام کرد :بازارهای منطقه؛ فرصت مناسب سرمایه گذاری ایران/وزیر دارایی هنگ‌کنگ :آماده همکاری اقتصادی و تجاری با شرکتهای ایرانی هستیم

تاریخ انتشار : 1395/08/18 12:16

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افزایش تبادلات تجاری ایران و هنگ کنگ در آینده گفت:بازار منطقه با ظرفیت 300 میلیون نفر جمعیت، شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری ایران دارد.

دکتر علی ربیعی امروز در نشست دوجانبه توسعه همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و دولت منطقه ویژه اداری هنگ کنگ که با حضور وزیر دارایی این کشور برگزار شد، به مزیت های اقتصادی و سرمایه گذاری دو کشور اشاره کرد و افزود: جاده ابریشم نمادی از همکاری دیرینه ایران و هنگ کنگ است و جمهوری اسلامی ایران با توجه به مزیت های سرزمینی و ژئوپلتیکی، ثبات و امنیتی مثال زدنی در این منطقه پرآشوب دارد.

وی به بازار 300 میلیون نفری منطقه برای سرمایه گذاری ایران اشاره کرد و گفت: تنوع اقتصاد ایران و هدف‌گذاری رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصد، ظرفیت های داخلی و بین المللی ایران را توسعه داده و در جهت گسترش مناسبات اقتصادی دو کشور موثر است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هنگ کنگ از نظر اقتصادی طی سالهای گذشته پیشرفت قابل قبولی داشته است، ادامه داد: تبادلات اقتصادی و تجاری قطعاً به زیان هیچ کشوری نیست و مردم کشورها از این تبادلات بهره مند می شوند.

 

این عضو کابینه دولت یازدهم افزود: حجم مبادلات تجاری ایران و هنگ کنگ  اندک است . اما مطمئناً در آینده امکان توسعه تنوع و حجم مبادلات تجاری دو کشور وجود دارد.

وی با اشاره به قدمت دیرینه شرکت های ایرانی گفت: بسیاری از شرکت های ایرانی با سابقه دیرینه 40 تا 50 سال فعالیت می کنند ضمن اینکه ایران در زمینه های حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی، ظرفیت های بسیار زیادی دارد. همچنین در بخش تولید مواد غذایی، پتروشیمی و انرژی ظرفیت های بسیار زیادی در ایران وجود دارد.

دکتر ربیعی ادامه داد: در حاشیه نشست دو جانبه توسعه همکاری های اقتصادی ایران و هنگ کنگ، تجار با یکدیگر ملاقات هایی خواهند داشت که هر تصمیمی در این مذاکرات صورت گیرد، قطعاً در کمیته های کارشناسی دو طرفه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وزیر امور دارایی هنگ‌کنگ نیز در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آمادگی برای توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری با ایران خبر داد.

«جان‌تسانگ چون‌وا» وزیر دارایی هنگ‌کنگ در نشست دوجانبه توسعه همکاری‌های اقتصادی ایران و دولت منطقه ویژه اداری هنگ‌کنگ با اشاره به سفر هیات 30 نفره از تجار این کشور در بخش‌های فاینانس، ارتباطات و فناوری اطلاعات، لجستیک، گردشگری و اتاق بازرگانی گفت: امیدواریم در سفر به ایران، فرصت تبادل‌نظر در بخش‌های اقتصادی و تجاری فراهم شود و فرصت‌های سرمایه‌گذاری دو کشور را مورد بررسی قرار دهیم.

وی با بیان اینکه ایران کشوری غنی در منابع طبیعی و انسانی است، افزود: همچنین ایران با دارابودن اقتصاد قوی، از جمعیت جوان نیز برخوردار است که این امر می‌تواند از نقاط مثبت این کشور تلقی شود.

جان تسانگ چون وا با اشاره به تفاهم‌نامه صبح امروز خود با وزیر اقتصاد ایران نیز گفت: فرصت‌های زیادی در ایران برای ارتقاء روابط تجاری وجود دارد که امیدوارم با امضای این تفاهم‌نامه، زمینه اقتصادی و سرمایه‌گذاری دو کشور بیش از پیش فراهم شود.

 

وی با تاکید بر اینکه همکاری‌های ایران با کشورهای دنیا، اقتصاد هنگ کنگ را گسترش داده است، افزود: 30 درصد از کل GDP تجارت جهانی در اختیار هنگ کنگ قرار دارد که امیدواریم با مشارکت با کشورهای دیگر، زمینه سرمایه‌گذاری مشترک فراهم شود.

وزیر دارایی هنگ‌کنگ اتصال راه‌آهن آسیا به اروپا از طریق ایران را از مزیت‌های این کشور عنوان کرد و افزود: شرکت‌های ایرانی می‌توانند از ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی هنگ‌کنگ بهره‌مند شوند.

وی به فعالیت‌های مالی این کشور اشاره کرد و افزود: در حوزه مالی، هنگ‌کنگ پایتخت مالی چین محسوب می‌شود و آماده است نقش اساسی در بازارهای اسلامی داشته باشد؛ ضمن اینکه هنگ‌کنگ سومین کشور انتشار صکوک در دنیا محسوب می‌شود.

جان تسانگ چون وا تاکید کرد: این کشور آماده همکاری اقتصادی و تجاری با  شرکتهای ایرانی است و از سرمایه‌گذاران دو کشور برای توسعه روابط ایران و هنگ کنگ دعوت می‌شود.

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...