وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: برای ترویج فرهنگ کار، بهره وری و کارآفرینی تلاش می کنیم

تاریخ انتشار : 1395/09/22 12:44

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهتمام به ویژه دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: دولت برای دستیابی به این هدف مهم ترویج فرهنگ کار، بهره وری، کارآفرینی را در دستور کار خود قرار داده و معتقد به خدمت بدون هیاهو است.

دکتر علی ربیعی در جریان بازدید از کارخانه تولید تجهیزات پزشکی هلال ایران (سها) و بهره برداری از خانه فرهنگ این کارخانه در شهرستان ساوجبلاغ، گفت: یکی از کارهای دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی ترویج فرهنگ کار و تلاش بوده است که این موضوع  تنها معطوف به نیروی کار نیست و کارآفرین و کارفرما را نیز شامل می شود.

وی تصریح کرد: ما سعی داریم با توجه به ظرفیت هایی که در کشور وجود دارد بهره وری را  افزایش دهیم و  فضایی را در کشور ایجاد کنیم که در آن تمام نخبگان این انگاره را داشته باشند که با تولید بیشتر در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی  در خصوص الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: دانش بنیانی، عدالت محوری، برون زایی، درون نگری موضوعاتی است که در این زمینه نگاه ویژه به آن داریم و به سمت صادرات حرکت می کنیم.

 

دکتر ربیعی ادامه داد: باید کیفیت را افزایش دهیم و در مدارس نیز فرهنگ کار را نهادینه کنیم و از این طریق تولید و مصرف کالای ایرانی را افزایش دهیم.

وی تاکید کرد: این اقدامات با هدف کاهش آسیب های اجتماعی، ترویج سبک زندگی اسلامی و کسب روزی حلال و حمایت از تولید داخلی صورت می گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه، مسیر حرکت کارخانجات سها را تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: با توجه به اینکه تحریم ها بخش دارو را تحت تاثیر قرار داده بود، با فعالیت شرکت هایی نظیر سها توانستیم، در بخش دارو و تجهیزات پزشکی به خودکفایی برسیم.

دکتر ربیعی در ادامه کاهش شکنندگی کشور و افزایش تاب آوری اقتصادی را از اولویت های دولت یازدهم دانست و گفت: با توجه به مقالات و دانش داروئی که در کشور وجود دارد، ظرفیت خوبی ایجاد شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آمار دیالیزی ها در کشور رو به افزایش است و در سال های گذشته 4 تا 5 هزار نفر به این بیماری مبتلا شده اند که بخشی از آن به شرایط و سبک زندگی مردم مربوط می شود.

دکتر ربیعی افزود: با توجه به این موضوع با گسترش بیمه ها توانسته ایم تعداد زیادی را تحت پوشش قرار دهیم و بیماران دیالیزی بدون نوبت طولانی، تحت درمان دیالیزی قرار می گیرند و هزینه های کمر شکن در این بخش را کاهش داده ایم.

وی با تقدیر از مدیریت شرکت سها، گفت: بخش بزرگی از بازار در بخش تجهیزات پزشکی در این شرکت تولید می شود و این شرکت توانسته وابستگی ما به خارج را کاهش دهد.

دکتر ربیعی تاکید کرد: با کنترل تورم تا 5 سال آینده وضعیت خوبی خواهیم داشت چرا که بعد از سال ها رکود و عدم رشد، رشد 5 درصد را تجربه می کنیم.

وی در مورد طرح بیمه ایرانیان و هدفگذاری هزار روزه اول زندگی نیز گفت: دولت با سخت کوشی هدف های خود را پیش برده است، اما هیاهوی کمی دارد زیرا معتقد به ایجاد آرامش هستیم. فردا ایران بهتر از امروز خواهد بود چرا که این جهت حرکت دولت است .


ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...