دکتر ربیعی در دومین دوره آیین پاسداشت شب یلدا با حضور بازنشستگان:امکان خرید سهام شرکت بیمه ملت از سوی بازنشستگان کشوری فراهم شد/طرح غربالگری آلزایمر آغاز شد

تاریخ انتشار : 1395/09/30 12:54

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به فراهم شدن امکان خرید سهام شرکت بیمه ملت از سوی بازنشستگان کشوری اشاره کرد و گفت: بازنشستگان در سود سهام این شرکت سهیم می‌شوند و هزینه خرید سهام به صورت وام قرض الحسنه اعطاء و ماهانه از حقوقشان کسر می شود. امیدواریم بازنشستگان در سود سایر شرکتهای خوب و پربازده ما سهیم شوند.

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان و آیین پاسداشت شب یلدا که در مجموعه فرهنگی تلاش برگزار شد، گفت: ما به فکر بازنشستگان هستیم و معتقدم در جامعه ای که بزرگان آرامش  نداشته باشند و احترام نبینند آن جامعه روی خوش به خود  نمی بیند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حفظ خانواده مهمترین کاری است که باید در وزارت رفاه انجام دهیم، اظهار کرد:  باید لذت سالمندی را به قشر سالمند بازگردانیم.

دکتر ربیعی ادامه داد: باید سالمند در دوران سالمندی اش سالم زندگی کند. معتقدیم که نباید  ارزش های خانواده کاسته شود. مقوله توجه به خانواده در دولت یازدهم از اهمیت خاصی برخوردار است و خرسندیم که شورای ملی سالمندان را احیا کردیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به فراهم شدن امکان خرید سهام شرکت بیمه ملت از سوی بازنشستگان کشوری اشاره کرد و گفت: بازنشستگان در سود سهام این شرکت سهیم می‌شوند و هزینه خرید سهام به صورت وام قرض الحسنه اعطاء و ماهانه از حقوقشان کسر می شود. امیدواریم بازنشستگان در سود سایر شرکتهای خوب و پربازده ما سهیم شوند.

 

وی در ادامه به اعلام جزئیات غربالگری آلزایمر پرداخت و اظهار کرد: برای  کودکان  غربالگری شنوایی و بینایی انجام می شود و غربالگری ژنتیک را نیز در برنامه ششم گنجاندیم و برای سالمندان غربالگری آلزایمر را در دستورکار قرار دادیم. آلزایمر در حال تبدیل به یکی از بیماری های رایج است و یک خانواده را فلج می کند. غربالگری آلزایمر به صورت آزمایشی از یکی دو مرکز در تهران شروع شده است و سازمان بهزیستی مکلف شده به همراه صندوق بازنشستگی کشوری این برنامه را پیش ببرد.

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در ادامه به افزایش پوشش برخی داروها و اعمال جراحی برای سالمندان اشاره کرد.

وی در ادامه  با اشاره به تقویت خانه ها و کانون های استانی سالمندی و سامان دهی آن از طریق پیش بینی اعتبار در  بودجه 96 اظهار کرد: برنامه دیگر ما افزایش درآمد سالمندی بود و قرار شد  سهام های خوب شرکت هایمان را به بازنشستگان واگذار کنیم که از بیمه ملت شروع کردیم.

دکتر ربیعی با اشاره به اعطای وام ضروری به بازنشستگان عنوان کرد: امسال مبلغ وام ضروری افزایش یافته است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تقویت تشکل های بازنشستگی عنوان کرد: امیدواریم در تصمیم‌گیری های آتی نیز بازنشستگان را مشارکت دهیم. ما به فکر بازنشستگان هستیم، دولت امسال شکوفا شده  و امیدوارم بتدریج آثار ملموس آن بر زندگی مردم را نیز افزایش دهیم.

دکتر ربیعی ادامه داد: دولت آقای روحانی سعی می کند با عقلانیت حرکت کند و صدای او هم صدای بلندی نیست، جامعه نیازمند آرامش بزرگ است و باید از درگیری ها و یاس بکاهیم.  دولت در کنار آرامش بزرگ می تواند جامعه را پیش ببرد.

بر اساس این گزارش ، در پایان این مراسم قرعه کشی وام های قرض الحسنه بازنشستگان انجام شد و نتایج آن از طریق پیامک به اطلاع 250 هزار برنده آن خواهد رسید.

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...