دکتر ربیعی در نشست مشترک با دبیران کل و نمایندگان خانه احزاب ایران :ایران نیازمند آرامش و مدارای بزرگ است/ ضرورت تصمیم سازی احزاب درباره جامعه

تاریخ انتشار : 1395/10/02 12:56

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز به آرامش بزرگ در کشور نیاز داریم، گفت: در جامعه ناآرام آسیب ها رشد و پیشرفت و امید وجود ندارد.

اجتماعی دکتر علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی عصر روز ( چهارشنبه) در نشست مشترک با دبیران کل و اعضای شورای مرکزی خانه احزاب در سالن تلاش تهران اظهار داشت: کارکرد احزاب باید در سیاست گذاری ها بیش از این باشد.

وی با تاکید بر اینکه احزاب باید با توجه به وضعیت جامعه تصمیم سازی کنند، افزود: آرامش جامعه با گسترش احزاب رابطه معنادار دارد.

دکتر ربیعی ادامه داد: متاسفانه امروز شاهد این هستیم که به جای احزاب برخی از افراد سخن میگویند که هیچ مسئولیتی را نمی پذیرند و در جامعه تنش روانی ایجاد می کنند.

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز به آرامش بزرگ در کشور نیاز داریم، گفت: در جامعه نا آرام آسیب ها رشد و پیشرفت و امید وجود ندارد.

دکتر ربیعی همچنین معتقد است که ایران امروز به مدارای بزرگ نیازمند است چرا که اگر مدارا را در سطح احزاب تجربه کنیم این مدارا به سطوح پایین می آید.

دکتر ربیعی با بیان اینکه بیشترین ارتباط مردم با وزارتخانه‌ها ارتباط آنها با وزرات کار است، گفت:  گسترش نهادهای صنفی، مدنی و مردمی، یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید انجام شود.

 

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در دوره وزارت جدید 51 درصد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی افزایش یافته است.

وی با اشاره به جلسه خود با اعضای شورای مرکزی خانه احزاب گفت: در اینگونه جلسات دولت و نهادهای مدنی در کنار یکدیگر می‌نشینند که این زمینه‌ساز حل بسیاری از مشکلات است. بنده برای این نشست این شعار را انتخاب می‌کنم که «ائتلاف برای حل مسائل ایران داشته باشیم».

دکتر ربیعی افزود: پیشنهاد می‌کنم تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت کار و خانه احزاب منعقد شود که سیاست‌سازی‌هایی درباره حوزه اجتماعی صورت گیرد و خانه احزاب به محلی برای گفت‌وگوهای اجتماعی تبدیل شود.

وی تصریح کرد:  اگر قرار است در جامعه صدایی شنیده شود باید در غالب نهادهای مدنی شنیده شود و احزاب کمک می‌کنند که سیاست‌های رفاهی نشکند. بنده معتقدم که باید احتماً با عزم ملی به مشکلات غلبه کنیم.

دکتر ربیعی با اشاره به برخی از آسیبهای اجتماعی مثل اعتیاد در جامعه گفت: امروز علت اصلی اعتیاد ناامنی جامعه و طبقه اعتیاد دگرگون شده است.

وی با تاکید بر اینکه ما به حاکمیت طبقه اشراف اعتقاد نداریم و حکومت باید برای فقرا باشد، اظهار داشت: وزارت کار محلی برای شنیدن صدای فقرا است و احزاب هم باید با برنامه‌ریزی خود در این عرصه تلاش کنند.

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی برجام را دستاورد بزرگ دولت عنوان و تصریح کرد: باید دقت شود که عزت ملی کشور در این راه حفظ شود.

دکتر ربیعی با بیان اینکه امسال سال شکوفایی دولت و سال آینده سال جهش دولت است، به علل رشد بیکاری در جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: نیروهای کار با تاخیر وارد بازار کار می‌شوند. زمانی که دولت یازدهم بر سر کار آمد 80 هزار فرصت شغلی داشتیم و 4.5 میلیون دانشجو وارد دانشگاه شدند و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که آنها با تاخیر به بازار کار بیایند تا بتوانیم در مقابل رشد بیکاری بایستیم. در سال گذشته 700 هزار شغل در کشور ایجاد شده است.

وی گفت : معتقدم میان ارامش جامعه و گسترش احزاب ارتباط معنا داری وجود دارد و با کارکرد خوب ،شکوفایی وگسترش احزاب می توان در جامعه تعادل و ارامش برقرار کرد و سیاست سازی های مبتنی بر واقعیات اجتماعی احزاب در این زمینه مؤثر خواهد بود

دکتر ربیعی تصریح کرد: جامعه ما بیش از شرایط کنونی به تعادل نیاز دارد و احزاب می تواند به عنوان میانجی میان جامعه و دولت به برقرارباشید این تعادل کمک کنند.

وزیر تعاون،کارورفاه اجتماعی افزود: جامعه با فقدان احزاب دچار اسیب می شود و در این زمینه همواره دچار کاستی بوده ایم.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی خاطرنشان کرد : هر قدر بنیان های تشکل های صنفی جامعه قوی تر شود آرامش جامعه نیز افزایش بیشتری خواهد یافت .

وی گفت : در جامعه نا آرام اسیب ها رشد می کنند و پیشرفت و امید به اینده دیده نمی شود بنابراین نیازمند مدارای اجتماعی همراه با عقلانیت هستیم .

دکتر ربیعی إظهار کرد : وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی بیشترین ارتباط را با مردم دارد و بخش اعظمی از بدنه اجتماعی وزندگی ملموس جامعه در این مجموعه در جریان است.

وی دربخش دیگری  از سخنان خود به فعالیت های حزبی خود پیش از انقلاب اسلامی و نگاه به مسائل از دیدگاه یک کنشگر سیاسی و اجتماعی اشاره و نسبت به نهادینه شدن ارتباط میان احزاب و وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی إظهار امیدواری کرد.

گفتنی است بررسی فقر،موضوعات مربوط به رفاه و اسیب های اجتماعی از محورهای مهم این گردهمایی بود.


ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...