دکتر ربیعی در نشست دبیران کل ونمایندگان خانه احزاب ایران : باید برای حل مسائل ایران ائتلاف داشته باشیم / دولت تدبیر وامید سال آینده جهش اقتصادی دارد

تاریخ انتشار : 1395/10/02 12:57

وزیرتعاون،کارو رفاه اجتماعی گفت : شنیدن صدای همه راه نجات ایران است و باید برای حل مسائل در کشور ائتلاف داشته باشیم چرا که شایستگی ملت ایران بیش از اینهاست و کار بزرگی برای حل مشکلات مردم در پیش داریم.


دکتر علی ربیعی روز گذشته درپایان  نشست تخصصی مشترک با دبیران کل و نمایندگان خانه احزاب که در مجموعه فرهنگی تلاش برگزارشد پس از طرح دیدگاهها از سوی آنان  افزود : دولت تدبیر و امید امسال را سال رونق اقتصادی و شکوفایی و سال  آینده  را سال جهش اقتصادی می داند.

وی ادامه داد : در حال حاضر دولت و نهادهای مدنی در کنار هم نیستند بنابراین معتقدم شعار گردهمایی امروز باید ائتلاف برای حل مسائل ایران باشد و همه باید با مدارا در کنار هم بنشینیم و حرف هایمان را بگوییم . این نشست نشان داد که دولت و نهادهای مدنی می توانند درکنار هم بنشینند و به صحبت های همدیگر گوش دهند.

دکترربیعی یادآور شد: دولت به فعالیت احزاب و نهادسازی مدنی اعتقاد دارد به طوری که وزارت کار نقش بزرگی در نهادسازی مدنی داشته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید به حقوق شهروندی اعتقاد دارد و اعتدال به مثابه نظریه و روش کار دولت است.

وی نشست امروز را گامی مهم برای گفت و گوهای اجتماعی دانست و افزود: دولت ها می آیند و می روند اما آنچه می ماند، نهادهای مدنی است. صدای مردم به ویژه صدای فقرا باید از طریق نهادهای مدنی شنیده شود.

دکترربیعی تصریح کرد :  وقتی نهادهای مدنی در جامعه وجود نداشته باشد، افراد غیر مسوولانه سخن می گویند.

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی با اشاره به این که کارهای بزرگی در پیش رو داریم اضافه کرد : خانه احزاب می تواند محلی برای گفت و گوهای اجتماعی باشد .اگر می خواهیم فساد رشد نداشته باشد و از حرف های پچ پچ  واتهام زدن های غیر مسئولانه جلوگیری کنیم باید به احزاب احترام بگذاریم .

 

 وی با اشاره به انواع فقر در حوزه های مختلف به داشتن سیاست رفاهی و اقدام اجرایی هم افزا تاکید کرد و گفت : من اعتقاد دارم که باید برای غلبه بر انواع موضوعات با یک عزم ملی گام برداریم .

دکترربیعی علل مختلفی برای به وجود آمدن  آسیب های اجتماعی  برشمرد وگفت :  و این طور نیست که رابطه خطی بین پدیده فقر، اعتیاد و برخی آسیب های دیگر وجود داشته باشد.

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی گفت: با وجود بسیاری مسایل، برجام دستاورد بزرگی برای کشور به ارمغان آورد و امنیت ما سخت کوشی، قدرت ملی و در کنار هم بودن است.

وی ادامه داد : سه سال پیش در شرایط خوبی به لحاظ بین المللی نبودیم اما با دیپلماسی درست توانستیم رژیم صهیونیستی اسراییل و جناح افراطی را در آمریکا ناامید کنیم.

دکترربیعی با بیان اینکه در دولت یازدهم برای نخستین بار دستمزد بر تورم پیشی گرفت، افزود : هم اکنون بیش از دو میلیون بشکه نفت صادر می کنیم و این در حالی بود که داشتیم در صادرات نفت به صفر می رسیدیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت : سال گذشته سه درصد رشد داشتیم و امسال هم رشد بالایی را تجربه می کنیم.

وی خالص اشتغال در دولت های نهم و دهم را ٨٠ هزار شغل عنوان کرد و گفت: ٤.٥ میلیون دانشجو داریم که با تاخیر وارد بازار کار می شوند.

دکترربیعی با اشاره به اینکه نرخ مشارکت ٢.٥ درصد در کشور افزایش یافته است، گفت: این افزایش می تواند به دلیل افزایش امید در جامعه باشد.

وی خاطر نشان کرد : سال گذشته ٧٠٠ هزار شغل در کشور ایجاد شد که این امر گام بزرگی بود و امیدواریم این روند در سال 95 افزایش یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص اعتماد بین مردم و حاکمیت گفت: بهترین حالت این است که مردم به خود و حاکمیت اعتماد داشته باشند و احزاب در این مورد می توانند کمک شایانی در این زمینه ایفا کنند.

دکترربیعی ادامه داد: اگر افراد به خود و حاکمیت بی اعتماد باشند، نتیجه بروز آسیب هاست.

وی بیان داشت: معتقدم اگر مردم به خود اعتماد و به دولت بی اعتماد باشند، نتیجه آن شورش اجتماعی است و اگر مردم به خود اعتماد نداشته و به دولت اعتماد داشته باشند، نتیجه این روند پایدار نخواهد ماند.

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...