دکتر ربیعی در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان گلستان : اقتصاد کشور در سال آینده جهش خواهد داشت/مدیریت اقتصاد مقاومتی در این استان عملکرد خوبی داشته است

تاریخ انتشار : 1395/10/02 13:00

دکتر علی ربیعی عصر امروز در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان گلستان اظهار کرد: مدیریت اقتصاد مقاومتی گلستان عملکرد بسیار خوبی داشته است.

دکتر علی ربیعی عصر پنجشنبه در نوزدهمین کارگروه اقتصادی مقاومتی استان گلستان در گرگان افزود: باوجود برخی موانع؛ اشتغال کشور هم عملکرد مناسبی دارد بطوریکه فقط در استان گلستان طی 2 سال گذشته 56 هزار شغل ایجاد شد.

وی اظهار داشت: افزایش متقاضی شغل باعث شده که ایجاد اشتغال در سطح کشور خود را به خوبی نشان ندهد هر چند باوجود مشاغلی که ایجاد شده و می شود؛ معتقدیم روند اشتغال مطلوب نیست.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در بودجه عمومی سال آینده تبصره ای ایجاد و از محل آن مبلغ 10 هزار میلیارد ریال با عنوان اشتغال پیش بینی شده است تا قدرت مانور دستگاههای اجرایی برای اشتغال زایی بیشتر باشد لذا کمک نمایندگان به سهولت در آن منجر خواهد شد.

دکتر ربیعی با بیان اینکه دولت یازدهم کم حرف و اهل عمل است، گفت: در سال های اخیر نرخ تورم تک رقمی شد اما هر فردی که تریبونی در اختیار دارد می گوید چنین اتفاقی نیفتاده است.

وی در ادامه به مساله برجام اشاره کرد و گفت: برجام یک دستاورد است که تحت هدایت مقام معظم رهبری و در نتیجه مقاومت و سخت کوشی ملت به دست آمد و هیچ کشوری لطفی به ما نکرده است.

وی تصریح کرد: همانطور که در هیات وزیران هم گفته ‌ام اعتقاد دارم با تزریق کلان پول مشکل اقتصاد و اشتغال حل نمی ‌شود بلکه رشد در این بخش از طریق اجرای طرح های توجیه ‌پذیر و بادانش میسر است بر این اساس بودجه باید قطره ‌ای و بجا هزینه شود.

دکتر ربیعی به عنوان وزیر معین در بحث اقتصاد مقاومتی استان گلستان همچنین گفت: مدیریت اقتصاد مقاومتی در این استان عملکرد خوبی داشته چراکه رشد نرخ اقتصادی منطقه به بالای هفت درصد رسیده که کار ساده ‌ای نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تصریح اینکه سهم مناسب گلستان از اعتبارات ملی باید پیگیری شود، افزود: بحث راه آهن برای انتقال کود اوره، صندوق حمایت از توسعه صادرات، تسهیلات بانکی برای واحدهای نیمه تمام و پروژه گردشگری جزیره آشوراده را پیگیری می ‌کنم.

دکتر ربیعی اظهار داشت: برای توسعه روستایی گلستان و کمک به کشاورزان اجرای اعتبار فروش محصولات کشاورزی با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال توسط برخی بانک ها از هفته آینده آغاز می ‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد علاوه بر افزایش سهم بانک توسعه تعاون به منظور ارائه تسهیلات به بخش های مرتبط گلستان؛ سرمایه گذاری 10 ‌هزار میلیارد ریالی در بخش آی سی تی استان گلستان نیز بزودی محقق شود.


ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...