وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در آئین افتتاح سامانه قرارداد بیمه سلامت خبر داد :سامانه الکترونیکی ماماها به صورت پایلوت در سه استان اصفهان، اردبیل و گلستان راه‌ اندازی شد /500 ماما در کشور استخدام می‎شوند

تاریخ انتشار : 1395/10/02 13:01

دکتر علی ربیعی عصر امروز در آئین افتتاح سامانه قرارداد بیمه سلامت با بخش مامایی که در شهرستان گرگان برگزار شد، اظهار کرد: دولت تا امروز 4 هزار میلیارد تومان برای طرح تحول سلامت توزیع کرده است و 4 هزار میلیارد تومان تا هفته آینده تزریق میکند.

دکتر علی ربیعی عصر امروز در آئین افتتاح سامانه قرارداد بیمه سلامت با بخش مامایی که در شهرستان گرگان برگزار شد، اظهار کرد: دولت تا امروز 4 هزار میلیارد تومان برای طرح تحول سلامت توزیع کرده است و 4 هزار میلیارد تومان تا هفته آینده تزریق میکند.

وی تصریح کرد: دولت بحران مالی که گرفتار آن شده را سپری خواهد کرد برخی افراد سوءاستفاده کردند و متاسفانه علیه بیمهها و طرح تحول سلامت مسائلی مطرح کردند اما باید بدانند که بیمهها بیمهکننده طرح تحول سلامت هستند.

دکتر ربیعی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات جامعه ناامنی روانی است، افزود: بر اساس مطالعاتی که انجام دادیم بیشترین علل اعتیاد دیگر فقر و بیکاری نیست بلکه در عدم مدارای اجتماعی است و تغییر آزار ساختاری در بدنه خانواده ایجاد شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه با راهاندازی این سامانه جلوه دیگری از خدمات سازمانهای بیمهای آغاز میشود، ابراز کرد: ما کار را به عملیات اجرایی رساندیم سرمایهگذاری که بیمهها در این زمینه کردند جزو اقدامات خوب بوده که امیدواریم این طرح که از امروز در سه استان آغاز شده را به کل کشور تعمیم دهیم.

دکتر ربیعی افزود: شاید هر شغلی یک نوع رابطه انسان با محیط و رابطه انسان با انسانهای دیگر را تجربه میکنند اما قشر ماما در طول عمر کاری بیگناهترین موجودات خدا را میبینند و دیدن یک مخلوق خدا که گناهی نکرده خیلی لذتبخش است، رابطه شغل و شاغل یک رابطه ثابت شده است کاری که ماما انجام میدهد در روح آنها اثر میگذارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: 8 هزار ماما در کشور داریم که فارغالتحصیل میشوند که 3 هزار نفر آنها با اجرای این طرح مشغول به کار خواهند شد، 4 هزار ماما در طرح پزشک خانواده روستایی همکاری دارند و 500 ماما نیز با برگزاری آزمون استخدام میشوند.

وی همچنین گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت به اندازه 30 سال تخت بیمارستانی جدید در کشور ایجاد شد ضمن اینکه رشد تعرفه پزشکی برای کاهش زیرمیزی و افزایش داروهای زیر پوشش برای ارائه خدمات بهتر به مردم دیگر دست آوردهای حاصله دولت تدبیر و امید است.

ربیعی افزود: بیمه‌ ها نقش بزرگی در طرح تحول سلامت داشتند و هزینه مردم را کاهش دادند چراکه قبل از آن مردم باید 60 تا 80 درصد هزینه های درمان را می‌ پرداختند اما این رقم اکنون به 8 تا 10 درصد کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: پوشش 100 درصدی بیماران سخت علاج، تعویض مفصل افراد کهنسال، بیمه کردن بیش از 10 میلیون انسان کم درآمد و واریز 80 هزار میلیارد ریال طلب بیمه سلامت از جمله دیگر فعالیت ‌ها در بخش سلامت بوده است.

ربیعی از استخدام بیش از 500 ماما در آزمون سازمان تامین اجتماعی که بهمن ماه امسال برگزار می شود خبر داد و گفت: این مجوز به منظور تکمیل کادر درمانی صادر شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: سامانه الکترونیکی ماماها برای گسترش فعالیت این قشر به صورت پایلوت در سه استان اصفهان، اردبیل و گلستان راه‌ اندازی شده تا پس از بررسی نتایج و در صورت مثبت بودن آن در کشور فراگیر شود.

ربیعی یادآور شد: ماماهای دارای مطب از طریق این سامانه می‌ توانند انواع آزمایش‌ ها مانند ایدز، هپاتیت و سونوگرافی را کنترل کرده و زمینه سلامت هر چه بیشتر مادران و کودکان را فراهم آورند.

دکتر ربیعی با اشاره به اینکه توجه به زایمان طبیعی و باروری سالم یکی از مهمترین وظایف ما در سیاستهای ابلاغی جمعیت و خانواده است، اظهار کرد: هر مردمی باید به احترام مادر و همسرش آرزوی دوران سلامت باروری سالم را برای زنان داشته باشد باروری سالم همراه با اعتماد به نفس و آرامش روانی آن چیزی است که ما به دنبال آن هستیم.

وی با اشاره به اینکه باید در هزار روز اول زندگی نوزاد مراقبت جدی صورت بگیرد، ابراز کرد: غربالگری روی نوزادان انجام میشود که باید با سوءتغذیه مبارزه کنیم، مادران و بچههای دارای سوءتغذیه دائما رصد میشوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:  ما در راستای مبارزه با فقر درمان، فقر آموزش، فقر مسکن،  فقر امنیت و سوءتغذیه گام برمیداریم.

وی یکی از مشکلات جامعه را در ناامنی روانی عنوان کرد و گفت: بر اساس مطالعات انجام شده بیشترین علل اعتیاد در فقر و اعتیاد نیست بلکه در ناآرامی روانی و عدم مدارای اجتماعی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان وزیر معین در بحث اقتصاد مقاومتی استان گلستان و بررسی روند آن به گرگان سفر کرده است.


ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...