دکتر ربیعی با حضور در ایستگاه آتش نشانی میدان حسن آباد تهران : آتش نشانان نماد انسانیت، وفا، اخلاق و فداکاری هستند/مشاوره برای حمایت در بلایا(محب ) از روز حادثه پلاسکو با مشارکت سازمان بهزیستی کشور اجرایی شد

تاریخ انتشار : 1395/11/02 13:16

دکترعلی ربیعی وزیر تعاون،کارورفاه اجتماعی به همراه روسای سازمان های تامین اجتماعی و بهزیستی کشورو هیات همراه از ایستگاه آتش نشانی میدان حسن آباد که تاکنون در حادثه ساختمان پلاسکو سه شهید داشته است بازدید و به آتش نشانان ادای احترام کرد .

اجتماعی دکتر ربیعی اخلاق و انسانیت آتش نشانها را سمبل اخلاق و انسانیت ایرانی دانست و گفت : این گونه فداکاری ها را درجبهه های جنگ به یاد داریم ، آدم هایی که خود را فداکردند تا یک جامعه بتواند پویا باشد ، آنانی که روی مین می رفتند تا دیگران آسیبی نبینند و خود را پل کردند و امتداد این گونه ازجان گذشتگی را امروز درمیان آتش نشانان می بینیم .

وی خاطرنشان ساخت : همین چند وقت پیش برای تشییع پیکر آتش نشانی فداکار به منزل وی رفتیم واین گونه رشادت ها در سراسرایران دیده  می شود .

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی یاد آورشد : امروز به عنوان یک عضو دولت به اینجا آمده ام تا درس اخلاق و انسانیت بگیرم و بدانم در جامعه گروه هایی هستند که برای حفظ زندگی سایر افراد جامعه از شیرین چیزی که یک انسان در اختیاردارد جان نیز می گذرند .  امروز با همکارانم به پاس خدمات شما به اینجا آمده ایم تا به شهدای شما ادای احترام کنیم .

وی گفت : این شهادت را هم تبریک می گویم و هم تسلیت . تبریک برای این که آتش نشانان نماد انسانیت، وفا، اخلاق و فداکاری هستند و این ها قصه نیست و تسلیت برای شما که همکاران خود را ازدست دادید . خانم هایی که همسران خود را ازدست دادند ، فرزندانی که پدر ازدست دادند و پدرومادرهایی که فرزند خود را ازدست داده اند . غصه سنگینی است .همکاران شما جان خود رادرشرایطی که به آن آگاه بودند ازدست دادند واین فداکاری بزرگی محسوب می شود وروح بزرگ ایران امروز دراینجاست .

دکترربیعی درادامه اشاره کرد که مستمری آتش نشانان صددرصد وباسرعت برقرار می شود وتامین اجتماعی هرجایی که آتش نشانی مجروح شود تمام هزینه های درمانی و تکمیلی او را تا هر زمانی که طول بکشد برعهده می گیرد .

شرایط بهتری برای سختی کار آتش نشانان فراهم می شود

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی دربخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد :  بحث سختی کار آتش نشانهای بیمه شده تامین اجتماعی را پی گیری خواهیم کرد ودربخش های دیگر نیز با مشورت شورای شهر و شهرداری مذاکره می کنیم که افراد به نوعی بتوانند از این امر بهره مند شوند .

طرح محب

وی گفت : مشاوره برای حمایت در بلایا (محب ) ، طرحی بود که از روز حادثه پلاسکو و بامشارکت سمن ها و سازمان بهزیستی کشور اجرایی شد واز همین الگوبرای حمایت های روحی ومساعدت های روانی و اجتماعی وبازگشت افرد به زندگی عادی پس از مواجه شدن با بلایا بهره خواهیم برد .

گفتنی است در این دیدار صمیمانه  دکتر  ربیعی گفت : سعی ما بر این است که هر آتش نشانی در هر نقطه ای که مجروح شود تمام هزینه های درمانی و تکمیلی اش را انجام دهیم .

وی از اجرای طرح محب به منظور حمایت های روحی و مشاوره برای حمایت از بلاهای طبیعی خبر داد و گفت در حادثه پلاسکو نیز افراد آسیب دیده و خانواده هایشان نیازمند مساعدت های رونی و اجتماعی هستند که این امر باهمیاری مددکاران بهزیستی محقق شده است.


ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...