وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد؛ لزوم تحول اقتصادی با توجه به صنعت بانکرینگ در خلیج فارس

تاریخ انتشار : 1395/11/07 13:20

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صنعت بانکرینگ به عنوان بخشی از زنجیره خدمات حوزه سوخت رسانی به کشتی های عبوری در خلیج فارس به عنوان اقدامی مهم در تحول اقتصادی کشور نام برد.


دکتر علی ربیعی ظهر پنجشنبه در جریان افتتاح پروژه بانکرینگ در منطقه سلخ جزیره قشم، با بیان اینکه ظرفیت بالای نفت و گاز در کشور از جمله در منطقه آزاد قشم باید از این ظرفیت عظیم برای ارتقای قدرت خود استفاده کنیم، بیان داشت: بهره برداری از سایت سوخت رسانی منطقه سلخ در جزیره قشم و تردد سالانه 60 هزار کشتی کوچک و بزرگ از 5 مایلی این منطقه، باید ایران به سهم حقیقی خود  از اقدام سوخت رسانی به کشتی ها برسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای موفقیت هرچه بیشتر در این طرح باید با تغییر نگاه به نقش صندوق های سرمایه گذاری کشورمان از این ظرفیت ها برای تحول اقتصادی بهره ببریم.

وی عنوان کرد: با ایجاد ساختار هتلینگ، تعمیر شناورها، تامین مواد غذایی مورد نیاز شناورها وهر آنچه در کنار این صنعت مورد نیاز است، سهم کشورمان از صنعت سوخت رسانی به شناورهای عبوری در خلیج فارس را به حداکثر ممکن برسانیم.

به گفته دکتر ربیعی، منطقه آزاد قشم با ظرفیت های فراوان نفت و گاز شایسته بهترین شرایط زندگی است و سهم مردم خوب این منطقه باید در طرح های کلان اقتصادی منظور شود.

وی خواستار ایجاد یک مرکز فنی و حرفه ای در مجموعه سایت سوخت رسانی منطقه سلخ با هدف ارائه آموزش های مورد نیاز صنایع مختلف به بومیان این منطقه شد.

دکتر ربیعی با اعلام اینکه در این مجموعه مهم حوزه نفتی بیش از 110 شغل ایجاد شده، گفت: به طور حتم بیش از سه برابر این میزان شاهد ایجاد شغل های مرتبط در این منطقه خواهیم بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه ساخت شرکت پتروشیمی و تعمیر کشتی ها به عنوان دو طرح آینده شرکت سرمایه گذرای تامین اجتماعی (شستا) با هدف استفاده بهینه از سرمایه های بازنشستگان و کارگران نام برد.

وی از اقتصاد مقاومتی به عنوان مفهومی مهم در ارتقای مقاومت ایران در برابر فشارهای خارجی نام برد و گفت: اجرای دقیق سیاست های اقتصاد مقاومتی موجب موفقیت های کشور خواهد شد.

دکتر ربیعی همچنین به اثرات مثبت توافق هسته ای ایران با کشورهای موسوم به 1 + 5 اشاره کرد و گفت: با امضای این توافقنامه و دوران پسا برجام، کشتی های کشورمان با پرچم مقدس جمهوری اسلامی در آب های سرتاسر جهان تردد می کنند.

وی از آمادگی کشورهای مختلف جهان برای سرمایه گذرای در طرح های عظیم کشورمان هم به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای موفقیت ایران در مساله برجام یاد کرد.

وی در ادامه به برنامه خرید 10 کشتی توسط دولت قبلی اشاره کرد و گفت: متاسفانه 157 میلیون دلار پول ملت را برای این قرارداد به باد دادند و با سوخت شدن این میزان بیت المال صدای هیچ کس در آن زمان در نیامد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخشی از سخنان خود به اهمیت امنیت پایدار در کشور پرداخت و بیان کرد: امنیت ایران مرهون تلاش نیروهایی است که با تمام توان از تمامیت ارضی کشور با هدف ارتقای سطح آرامش مردم و فراهم شدن شرایط کسب و کار و توسعه اقتصادی صیانت می کنند.

وی همچنین درخاتمه یاد و خاطره شهدای آتش نشان حادثه ساختمان پلاسکو تهران را گرامی داشت و به صورت نمادین از تلاش یکی از آتش نشانان جزیره قشم تقدیر بعمل آورد.


ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...