دکترربیعی در مراسم افتتاحیه پروژه های شرکت خدمات ارتباطی رایتل : سهم اشتغال درحوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات باید افزایش یابد/ استمرار انقلاب یعنی محتوا و ارزشی را که انقلاب براساس آن شکل گرفت ادامه دهیم

تاریخ انتشار : 1395/11/17 13:31

وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی اعلام کرد : بیش از ده درصد سهم اشتغال برای فن آوری اطلاعات و ارتباطات در نظرگرفته شده است وتجربه سال 95 و 94 نشان داد که این سهم در اشتغال روز به روز بیشتر می شود.

دکترعلی ربیعی امروز در مراسم افتتاحیه پروژه های شرکت خدمات ارتباطی رایتل که  با حضوردکتر محمودواعظی وزیر ارتباطات وفن اوری اطلاعات ایران ،نمایندگان مجلس شورای اسلامی ،دکترابوالحسن فیروزابادی قائم مقام وزیرتعاون،کار ورفاه اجتماعی ودبیرشورای عالی فضای مجازی ،دکترسیدحسین هاشمی استاندار تهران،مهندس صدری مدیرعامل شرکت رایتل  و سایر مسئولان بلند مرتبه و مشتریان عمده این شرکت در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزارشد افزود :  امیدواریم با میان برها و کارهای شتاب دهنده ای که دکترواعظی انجام خواهد داد سهم اشتغال درحوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات  به 20درصد ارتقاء یابد .

وی اظهار کرد : برای سال آینده حدود 12 درصد ازسهم اشتغال درحوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات بینی شده و این امر قطعا به دست می آید . از این دربخش منابع انسانی ، دانش فنی وهمگام با نیاز اجتماعی حتما باید پرشتاب تر حرکت کنیم. درحال حاضر نیز  حرکت هایی که درآژانس های الکتریکی انجام شده پر از زمینه های  فن آوری اطلاعات و ارتباطات است .

وی گفت : باید برفناوری  فائق بیایم و استفاده اخلاقی از فناوری  را رایج کنیم . اما متاسفانه ما پدیده ها را بیشتر از اینکه مساله شناسی کنیم ، آسیب شناسی می کینم . درحوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات نیز بیشتر ازدریچه  آسیب نگاه می کنیم. گرچه این نگاه نیز نگاه غلطی نیست اما حوزه ای است  که در آن فرصت های شغلی فراوان و ثروت نفهته دارد وحتی می تواند به اخلاقی تر کردن جامعه نیزمنجرشود .خوب است از این پس در همایش ها به جای آسیب شناسی مساله شناسی داشته باشیم .

وی تصریح کرد:  خوشحالم که رایتل توانست پولی بیشتر برسرسفره کارگران بگذارد و شرکت های تامین اجتماعی توانستند زندگی مردم را بهتر وبه کارگران خدمت بیشتری کنند .

دکترربیعی ادامه داد : این شرکت برای بازنشسته هاست و اگر در آن صرفه جویی و سود بیشتری برای بازنشسته ها درنظر گرفته  شود خداوند خیردنیا و آخرتش را می دهد و بازهم کاراقتصادی انجام شده و به رونق اقتصادی و آدم های طبقه پایین تر جامعه کمک شده است .

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی دربخش دیگری از سخنان خود یاد تمام کسانی را که برای انقلاب زحمت کشیده اند را گرامی داشت و افزود : دهه مبارک فجرتنها مراسم و شکل نیست و ما هرسال باید محتوای انقلاب راو آن چه را که برای آن انقلاب کردیم مرور کنیم . استمرار انقلاب به این معناست که بتوانیم محتوا و ارزشی را که انقلاب براساس آن شکل گرفت ادامه دهیم و برنامه ریزی ها و جهت گیری هایمان سرافرازنه است همان گونه که مقام معظم رهبری پرچم داراستقلال کشورهستند .

وی تصریح کرد : نقش دست آوردهای انقلاب اسلامی در زندگی روزمره مردم   باید بیشتر ملموس شود  ودولت دکتر روحانی نیز این وجه از انقلاب را درکنارمعنویت دنبال می کند . کار امروز رایتل دراینجا در حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات درحقیقت نوعی استمرار دست آورد انقلاب در حوزه پیشرفت است .

دکترربیعی خاطرنشان ساخت :  امروز بدون شک حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات همه چیز را به طور شگرفی تحت تاثیرقرارداده است . چه ما سهم ایران از اقتصاد جهان را به دست بیاوریم و چه به دست نیاوریم زندگی روزمره ایرانی ها متاثراز فن آوری اطلاعات و ارتباطات ادامه دارخواهد بود . نهادهای اجتماعی به طور شگرفی متاثر ازفضای مجازی در حال تغییر هستند . ارگونومی-رابطه بین ابزار و جایی که ما می ایستیم- براساس فن آوری اطلاعات و ارتباطات درخانه ها عوض شده است .

دکتر ربیعی افزود : نهادهای اجتماعی متاثر از فن آوری اطلاعات و ارتباطات است . رابطه دولت ومردم متاثراز فن آوری اطلاعات و ارتباطات است . ما نمی توانیم فن آوری اطلاعات و ارتباطات را نادیده بگیریم و خوشحالم که دولت تدبیر وامید این جنبه را مورد نظرقرارداده و وزیردانشمند و پرکار و مورد قبول جامعه علمی و عملی دکترواعظی در این نشست هست و ما بایدبا کمک ایشان در حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات پرشتاب حرکت کنیم  .

 در این گردهمایی پروژه های شرکت خدمات ارتباطی رایتل همزمان با ایّام مبارک دهه فجر افتتاح و 5 قرارداد عمده باشرکت های مرتبط با حوزه آی تی منعقد شد .

گفتنی است  مدیرعامل شرکت رایتل ورئیس سازمان نظام پزشکی کشور نیز تفاهم نامه ای را دراین مراسم امضا کردند . 


ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...