دکترربیعی در همایش ملی استقلال دانشگاهها ، چالشها و راهبردها : توانسته ایم انجمن های علمی را با حوزه های وابسته به وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی مرتبط کنیم

تاریخ انتشار : 1395/11/26 13:40

وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی گفت: با شرایط به وجود آمده در دولت تدبیر توانسته ایم انجمن های علمی را با حوزه های وابسته به وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی مرتبط کنیم .

دکترعلی ربیعی در همایش ملی استقلال  دانشگاهها ، چالشها و راهبردها که در دانشگاه علامه طباطبایی با محوریت بررسی نقش هیات امنای دانشگاه در استقلال آکادمیک سخن می گفت : افزود : با شرایط به وجود آمده در دولت تدبیر توانسته ایم انجمن های علمی را با حوزه های وابسته به وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی مرتبط کنیم .

وی اظهارکرد : ادعای کمک مالی به دانشگاه ها را ندارم اما به دلیل اهمیت نقش دانشگاه ها در دولت یازدهم به عنوان  جایی که درآن هم  تعامل علمی وهم  نظریه پردازی صورت می گیرد معتقدیم جاهای خالی کلاس های درس را می توان در آن  پر کرد.

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی ادامه داد : تاکنون توانسته ایم روابط افرادی را که ازدانشگاه آمده و نظریه هایشان قابلیت تبدیل شدن به عمل را داشته سامان دهیم ودراین مسیرموفق هم بوده ایم . 

دکترربیعی ادامه داد: یکی ازاین نظریه ها نظریه رفاه است که ادعا ندارم درعمل به آن  کاملا موفق بوده ایم اما تغییرات چشمگیری حداقل درهدفمندی ، تمرکزو اقدامات پیشگیرانه در حوزه رفاه داشته ایم .

وی گفت : خوشحالم بگویم که درحوزه رفاه و همچنین اشتغال امروزنظریه هایی داریم که درآینده میان مدت نتیجه خواهد داد ،نظریه های نوینی از این دست که جامعه به چه نوع اشتغالی نیازدارد . خوشبختانه امروزدر دولت یازدهم  و وزارتخانه ها فضایی جدی تر  برای تعامل با دانشگاه ها و انجمن های علمی وجود دارد بنابراین باید  از این  فرصت  استفاده بهتر و این ارتباطات را نهادینه کنیم . 

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی همچنین در سخنرانی علمی خود درباره " نقش هیات امنای دانشگاه در استقلال آکادمیک " به طور مفصل به این موضوع پرداخت و گفت : جمع بندی من این است که باید با صراحت بگویم  مجموعه اختیاراتی که برای هیات امناها درنظرگرفته شده است کارکرد خاصی برای استقلال آکادمیک ندارد .

دکترربیعی تاکید کرد : متاسفانه هیات امناها به مجموعه ای از اقدامات اداری و مالی منحصرشده اند و به اعتقاد من نقشی درهدایت دانشگاه ها ندارند . هیات امناها وقتی کارکرد مناسبی دارند که بتوانند با توجه به شرایط محیطی و با برنامه زیری برای دانشگاه به نیازهای محیطی خودشان واکنش و پاسخ دهند .

وی افزود : متاسفانه هیات امناهای فعلی چنین قابلیتی را  ندارند وتنها می توانند در حد موید صورت های مالی و بودجه های دانشگاه و یا تایید کننده های اضافه حقوق دانشگاه ها فقط   عمل کنند و معتقدم در راستای استقلال آکادمیک با  قوانین و مقررات  16 بندی  در هیات امنا ها نمی توانند ایفای نقش کنند .

 وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی گفت : هیات امنا باید به محلی شدن و پاسخگو شدن دانشگاه درمقابل محیط پیرامون خودش نزدیک شود و قدرتی داشته باشد که بتواند اداره دانشگاه را به گونه ای متحول کند که یک دانشگاه مثلا  در گیلان با دانشگاهی دیگر در سیستان و بلوچستان تفاوت داشته باشد.

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...