وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی : طراحی نظام جامع اطلاعات بازار کار باید معطوف به قواعد بین بخشی و دستگاهی باشد

تاریخ انتشار : 1395/11/30 13:46

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی اعلام کرد: از برنامه توسعه سوم به بعد طراحی نظام جامع اطلاعات بازار کاربرای سیاست گذاری های کلان کشور همواره مورد نیاز بوده است و بر ضرورت تدوین این نظام تاکید دارم.

دکتر علی ربیعی در نشستی با عنوان"چگونه با چالش های بازار کار در ایران غلبه کنیم؟" با محوریت سیاست گذاری هدفمند بااستفاده از داده توسط نظام جامع اطلاعات بازار کار که با حضوردکتر عیسی منصوری معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی ،دکتر امین سازگارنژاد معاون وزیر و رئیس سازمان اموزش فنی وحرفه ای کشورونمایندگان سایر دستگاه های مرتبط دروزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی برگزارشد ابعادمختلف  نظام یاد شده را بررسی کرد.

دکتر ربیعی اظهار کرد : سعی کردیم اطلاعات نظام جامع اطلاعات بازار کار را به نحوی تهیه کنیم که دارای  قابلیت استخراج و سیاست گذاری باشد.

وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی افزود : ابعاد تاثیر گذاری نظام جامع اطلاعات بازار کار نباید تنها معطوف به ارائه گزارش به هیات دولت و رسانه ها باشد.

وی افزود : تحلیل های استخراج شده از نظام جامع اطلاعات بازار کارباید در دسترس اقتصاددانان ،جامعه شناسان، کنشگران اجتماعی ،مردم شناسان ،سرمایه گذاران و...قرار بگیرد تا براساس آن و با برآورد تحلیل های جمعیتی قواعد بین بخشی و دستگاهی تنظیم شوند .

دکتر ربیعی گفت : اطلاعات و تحلیل از  نظام جامع بازار کار باید در اختیار همه افرادی که در سیاست گذاری های کلان کشور نقش دارند قراربگیرد.

وزیر تعاون،کارورفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود یادآورشد : در این دوره طیفی از کارشناسان برای تنظیم نظام یاد شده گرد هم آمده اند و احترام به بدنه کارشناسی در طراحی نظام جامع اطلاعات بازارکار جایگاه مهمی دارد .

وی به  اهمیت طراحی نظام یاد شده پرداخت و گفت : با تحلیل اطلاعات نظام جامع بازار کارمی توان سیاست های دانشگاهی و سازمان اموزش فنی و حرفه ای کشور ،سیاست های توسعه صنعتی وکشاورزی و...رانیز استخراج کرد .

 شکل دهی نظام جامعه اطلاعات بازکار آغاز شده است

در ادامه این نشست تخصصی دکتر عیسی منصوری معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی از شکل دهی نظام یاد شده از ابتدای سال ٩٥خبر داد و گفت : در حال حاضر در گام طراحی و پیاده سازی این نظام قرارداریم .

دکتر عیسی منصوری ضمن اشاره به ابعاد مختلف و ضرورت طراحی نظام جامعه اطلاعات بازار کار اضافه کرد : نظام جامع اطلاعات بازار کار قطعا کارتک دستگاهی نیست و افکار ونگرش های سایر دستگاه ها در طراحی ان به اشتراک گذاشته می شود.

وی نظام یاد شده را نیازمند استاندارد سازی و هماهنگ با سایر دستگاه ها دانست .

 نظام جامع اطلاعات اقتصاد ملی نداریم

در ادامه این نشست دکتر سازگارنژاد معاون وزیر و رئیس سازمان اموزش فنی و حرفه ای کشور از فقدان یک نظام جامعه اطلاعات ملی در کشور خبر داد .

دکتر امین سازگارنژاد تصریح کرد : نظام جامعه اطلاعات بازار کار می تواند در زیر مجموعه نظام جامع اطلاعات اقتصاد ملی قرار بگیرد.

وی اشاره کرد : برای  دست یابی به توسعه ، رشد و بهره وری به یک نظام جامع اطلاعاتی متوازن و دقیق نیاز داریم چراکه بازار کار با اقتصاد ملی و توسعه در ارتباط مستقیم قرار دارد .

معاون وزیر تعاون،کارورفاه اجتماعی خاطرنشان کرد :همه باید بدانیم که نظام های بالا و پایین دستی باید قابلیت اتصال به یکدیگر وجهانی شدن را داشته باشند .

دکتر سازگار نژاد تعریف کار وبازارهای جهانی را عصر کنونی متفاوت از تعاریف سنتی دانست و گفت : مدیریت ، سیاست گذاری و حمایت از بازار کار در عصر تکنولوژی نیازمند تعامل های جهانی است و باید در تدوین نظام جامع اطلاعات بازار کاربا هوشمندی تمام جوانب امر و نهایت انطباق  پذیری با سایر بخش ها را در نظر بگیریم و چنین سامانه ای باید رویکرد غیر دولتی داشته باشد و اتاق های بازرگانی،اصناف ،تعاون و تمام مجموعه ها و تشکل های غیر دولتی و...و بخش های خصوصی و بین المللی در ان نقش های اثر گذارایفا کنند.

گفتنی است در این نشست نمایندگان دستگاه های مختلف نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

همچنین خانم "ایناپیچمن" کارشناس بین المللی امار و تحلیل بازار در این نشست تخصصی نظام جامع تحلیل اطلاعات بازار کار را برای حاضران ارائه کرد.


ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...