دکتر ربیعی درسومین جشنواره رتبه بندی شرکت های تابعه شستا : خودارزیابی پیشرفته ترین نوع ارزیابی است / باید نظارت بازنشستگان و کارگران بر ما بیشتر شود

تاریخ انتشار : 1395/12/11 13:49

وزیر تعاون ،کار ورفاه اجتماعی پیشرفته ترین نوع ارزیابی را خود ارزیابی دانست و گفت : پیش برندگی سازمان ها به ارزیابی متکی است و بدون سنجه های ارزیابی این امر امکان پذیر نیست.


دکتر علی ربیعی در مراسم سومین جشنواره رتبه بندی شرکت های تابعه درمرکز همایش های بین المللی صداو سیما اضافه کرد : اصلاحات راه بی بدیلی برای سازمان هایی شبیه ماست.

وی گفت : اصلاح به این معناست که باید مدام خود را به روز کنیم و مورد قضاوت قرار دهیم .در اوایل انقلاب اسلامی نشست هایی به منظور خود انتقادی و احیای خود داشتیم که روشی برای خود ارزیابی به شمارمی رفت که روشی مدرن به شمار می رود .

وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی مدیریت را درسه دسته مدیریت های کاهنده،مدیریت های تداوم دهنده و فزاینده دسته بندی و اضافه کرد : اگر معیار درست و سلامت وجود نداشته باشد سازمان ها دچار پیری زودرس وآثار برخی از مدیریت ها به مدیریت های دوره بعدی منتقل می شود.

دکتر ربیعی افزود : معیارها و ارزیابی هایی که می گذاریم تفاوت بین مدیران را مشخص می کند .دراین ارزیابی هاست که به ضعف ها و نقاط قوت در مهارت های انسانی و یا  فنی می توان پی برد ودر این مرحله است که می توان از نظام آموزشی و مشاوره ای بهره جست و یا جایگاه ها را تغییر داد .با الگو سازی از مدیر کامل می توان شیوه سازی به وجود اورد.

وی گفت : شاخص های عمومی ای که از این ارزیابی بیرون می آیند باید به بحث گذاشته شوند .

وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی بر ارزش دانش ذهنی تاکید کرد و با ذکر مثالی از مدیریت ژاپنی ادامه داد : دانش ضمنی نیز بسیار با اهمیت است و با سازمان دهی مناسب می توان از دانش مدیران بهترین بهره ها را برد .

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی با تاکید بر این که ما بر اقتصاد مقاومتی پایبند هستیم افزود : اقتصاد مقاومتی را راهی می دانیم برای این که از آسیب های اجتماعی و شکنندگی دورباشیم و هم این که تاب آوری بیشتری برای کشورخود داشته باشیم . ما به دانش بنیان کردن امور معتقدیم و این امر یک تجربه جهانی است و باید با بومی کردن دانش جهانی از آن به عنوان الگو استفاده کنیم . دکترربیعی تصریح کرد : شاخص های اقتصاد مقاومتی باید به عنوان شاخص معیار باشد و سرمایه گذاری ها باید به سمتی برود که از ناعدالتی ها کاسته و شود و در کنار سودآوری ، برون زایی را نیز تقویت کنیم .

دکترربیعی نوآوری ودرون زایی را درشرکت ها از ابعاد اقتصاد مقاومتی دانست و اشاره کرد : باید از اقتصاد مقاومتی به عنوان یک ملاک و معیار حتی برای استفاده از تجربیات و فرصت های جهانی وبرون گرایی درنظربگیریم .

وی یاد آورشد : اقتصاد مقاومتی بربرون گرایی تاکید دارد،  بنابراین باید میزان جذب سرمایه گذاری خارجی و بهره مندی از فرصت های جهانی را بیش از پیش افزایش دهیم و استفاده از بازارهای آسیای جنوب شرقی ، افریقا، امریکای شمالی و کشورهای تازه صنعتی شده فرصت خوبی برای تحقق این امر است .

وزیرتعاون ،کارورفاه اجتماعی اقتصاد مقاومتی را سرلوحه برنامه های دکتر روحانی برشمرد و گفت : شفافیت اولویت کارماست و هیچ گاه موضوعی دست دوم محسوب نمی شود .

دکترربیعی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از اقدامات و عملکرد دکترنوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت : استفاده از هوش تجاری (BI) به منظور ایجاد شفافیت برای ما یک معیارارزیابی وارزش گذاری برای  مدیران به شمارمی رود چرا که این سامانه به ایجاد شفافیت بیشتر کمک به سزایی می کند .

وی تاکید کرد : کارفرمایان ما کارگران و بازنشستگان هستند و و توقع من از همکارانم در این جمع این است که ترتیبی فراهم کنند که روز به روز نظارت آنان برما و شفافیت کار ما بیشتر شود .

گفتنی است در این مراسم از مدیران شرکت های برتر نیزتقدیرشد .

 


ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...