این انتخابات دایره نظام را بزرگ کرد

تاریخ انتشار : 1396/03/04 23:10

این انتخابات دایره نظام را بزرگ کرد. از روشنفکران و نویسندگان رای اولی تا مخالفان سرسخت و معتقدین به براندازی دیروز ، در چهارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی رای دادندکه این ، یعنی انتخابات 96، دایره و ظرفیت نظام را بزرگتر کرد.

امروز در جمع اصولگرایان معتدل -که حدود 400 تن از ستادهای استانها به همراه نمایندگان ادوار مختلف مجلس، گرد هم آمده بودند - انتخابات را از چند منظر مورد بررسی قرار دادم: 

مهمترین دستاورد این انتخابات، رای به عقلانیت، ثبات و آرامش ، اخلاق ، یکپارچگی ملی و ایران صددرصدی بود. مردم ایران به نبود شکاف ها، سخت کوشی و مدارای بزرگ پاسخ مثبت دادند.
انتخابات، پیام تغییر خواهی وبرشی است از لایه های ذهنی مردم که برای برپایی یک نظام سیاسی باید به آن توجه کرد. بارها نوشته ام که انتخابات در یک ماه فشرده صورت می گیرد اما آثار آن نه تنها چهار سال که سالها پس از آن بر جامعه باقی می ماند. مثل اخلاقیاتی که در انتخابات گذشته و این انتخابات رخ داد و یا اصرار بر ایجاد نزاع در شکافهای اجتماعی. من فکر می کنم جامعه را به فقیر و غنی تقسیم کردن پیامدهای خطرناکی دارد. من ضمن اینکه فقر و نابرابری را غیرقابل تحمل می دانم و معتقد به برنامه ریزی و سیاست عقلانی برای کاستن و رفع آن هستم، جنگ فقر و غنا را خطرناک  می دانم. چهره خشن فقر را باید از بین برد اما تقسیم بندی جامعه به چند طبقه به نفع هیچ کس نیست و هیچ کس از آن سودی نمی برد. جامعه یکپارچه با جهت گیری محو فقر، جامعه ای در مسیر درست است.
امروز، ما مسایلی بزرگ داریم که باید در سایه اجماع بزرگ از اصلاح طلب و اصولگرا، در یک حرکت اعتدالی آنها را حل کنیم. مسایلی مانند محیط زیست نه به مفهوم واژه های شیک بلکه گرد و غباری که در هوای شهرها پیچیده است، مسئله آب و نزاعهایی که پیرامون آن شکل می گیرد. بیکاری و اشتغال، مسایلی از قبیل فرهنگ درست، دروغ نگفتن، تهمت نزدن، در زندگی خصوصی دیگران مداخله نکردن، اخلاق مدارا، با هم بودن، پشت به پشت هم دادن، آینده ایران و زندگی نسل های بعد، نیازمند راه حل های عقلایی است. جامعه ما برای حل مشکلات پیش گفته، نیاز به یک فرهنگ والا و زیست اخلاقی و انسانی دارد.
من معتقدم حضور اصولگرایان معتدل باعث شد اولا تفکر اصولگرایی معتدل، به عنوان یک جناح مهم کشور، باقی بماند و نزدیک اکثریت جامعه حرکت کند و نیز سبب بی رنگ شدن تقسیم بندی های کذایی دیندار و بی دین شود و از سوءاستفاده های مذهبی بکاهد. من، امثال "علی مطهری" را پیشگام این حرکت می دانم. دیدگاههای "لاریجانی" هم، زمانی که از بی پایه بودن وعده های برخی نامزدها مبنی بر پرداخت چند برابری یارانه ؛ سخن میگفت به حرکت عقلانی جامعه افزود.

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...