وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی : تعاون را در افکارعمومی و سپهر سیاست گذاران حفظ کردیم

تاریخ انتشار : 1396/03/11 23:49

وزیر تعاون،کارورفاه اجتماعی مهمترین اقدامات دولت یازدهم در بخش تعاون را در پنج گام تشریح کرد و گفت:ایجاد استقلال و ایفای نقش در روستاها و شهرهای زیر ده هزار نفر و ایجاد تعاونی های کشاورزی،خدماتی و تولیدی از اقدامات انجام شده دربخش تعاون است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دکتر علی ربیعی، وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی  در نشستی که با حضور مدیران اتحادیه های سراسر تعاونی های بزرگ و فرا استانی به میزبانی صندوق ضمانت وسرمایه گذاری تعاون باحضورمدیر عامل هیات مدیره بانک توسعه تعاون و جمعی از معاونین در مجموعه ورزشی تلاش برگزار شد برنامه های توسعه تعاون کشور را تبیین و اعلام کرد : درگام اول سعی کردیم تعاون را در افکار عمومی و سپهر سیاستگذاران حفظ کنیم.
وی افزود : در گام دوم ایجاد آرامش ، ثبات و همدلی در بین تشکل ها و جلوگیری از دامن زدن به اختلافات داخلی را پیش بردیم . درگام سوم؛ تعریف مسیر های جدید برای توسعه بخش تعاون داشتیم ، گام چهارم چگونگی کاربرد تعاون در افزایش سرمایه اجتماعی وگام پنجم این بود که سعی کردیم رویکرد تعاون در اشتغال را به ظرفیتهای موجود پیوند بزنیم .
وزیر تعاون ،کارورفاه اجتماعی ضمن تاکید بر نقش مؤثر بخش تعاون در تحقق شعارسال و ایجاد اشتغال طرح روستا تعاون را الگویی مناسب برای ایجاد وتوسعه مشاغل روستایی در قالب تعاونی ها دانست .
 دکتر ربیعی با تاکید بر این که توسعه بخش تعاون در طول برنامه ششم با سرعت بیشتری افزایش می یابد از تمام مدیران اتحادیه ها و اتاق ها و تعاونی های موفق دعوت مرد تا دولت را در این مسیر یاری کنند .
وی اقدامات انجام شده در صندوق ضمانت سرمایه گذاری از جمله اصلاح سیستم اعتبارسنجی واضافه شدن وزن مسئولیت اجتماعی به این سیستم ،تغییر نگرش صندوق نسبت به اتحادیه های تعاونی به عنوان مرجعی برای تهیه و توزیع مواداولیه و فروش محصولات تعاونی ها و رویکرد توسعه و ترویج روش تامین مالی جمعی در بین تعاونی ها را مؤثر ومفید دانست .
وزیر تعاون ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن طرح هایی از جمله مشارکت صندوق ضمانت و بانک توسعه تعاون در ایجاد شرکت تامین سرمایه برای شکل گیری وتوسعه تعاونی ها در بورس أوراق بهادار،استفاده از ابزارهای مالی صندوق مالی صندوق ضمانت (تامین مالی جمعی )برای واگذار طرح های نیمه دولتی به تعاونی ها و افزایش سقف خدمات صندوق در ارائه انواع ضمانت ها در سال جاری شاهد نشاط بیشتری در بخش تعاون باشیم .
وی اقدامات مهم دولت یازدهم در بخش تعاون را برشمرد و گفت : راه تعاون سخت و دشوار است و تلاش کردیم تعاون را در منظر أفکار عمومی و سپهر سیاست گذاران حفظ کنیم .
ایجاد آرامش و ثبات و همدلی در بخش های بانک، بیمه و تشکل ها از جمله اقدامات دولت یازدهم در بخش تعاون بوده است . چگونگی کاربرد تعاون و افزایش سرمایه اجتماعی و همچنین زمینه سازی تعاون و ایجاد استقلال و ایفای نقش در روستاها و شهرهای زیر ده هزار نفر و ایجاد تعاونی های کشاورزی،خدماتی و تولیدی از دیگر اقدامات انجام شده دربخش تعاون به شمار می رود .

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...