از معدن تا روز قدس

تاریخ انتشار : 1396/04/04 10:28

 در آنجا در عمق هزار و... متری معدن يورت در محاصره انبوه سياه‌گون سنگ‌ها، نوري در دل داشتم. چيزي از دستمان نمي‌آمد براي آنها که در جهاد مقدس کد يمين و عرق جبين از ميان ما رفته بودند اما براي تکرار نشدن اين فاجعه، چيزي براي گفتن داشتيم. نوري که نه از طريق کرسي‌نشيني عافيت‌طلبانه بلکه از عمق تاريکي معدن برمي‌خيزد و به روشنايي عظيم ملت براي يک ايران بهتر مي‌پيوندد. در بيرون تونل، آنجا که کارگران عصباني، رئيس‌جمهوري را به‌طور مستقيم به چالش گرفته بودند به‌راحتي مي‌شد فهميد که چه کسي واقعا داغ رفيق در دل دارد و در نهايت صميمت، رئيس‌جمهوري را از جنس خود مي‌بيند و از سر درد، بر سر او بانگ برمي‌آورد و در مقابل، در آن‌سوي صف کارگران، چه کسي سعي مي‌کند از گوشه‌وکنار به درون آن جمع دردمند نفوذ کرده و مي‌کوشد از شکاف معدن، نقبي بزند به يک شکاف خودساخته و سعي مي‌کند صفوف يکپارچه ملت را به تحت‌الشعاع مرزکشي‌هاي کاذب («چهار درصدي» و غير چهار درصدي) قرار دهد. به روز قدس که مي‌رسيم، اين قطبي‌سازي ناشيانه چهره کريه خود را با وضوح بيشتري آشکار مي‌سازد. رئيس‌جمهوری در متن راهپيمايي، يک پيام روشن دارد؛ صدايي در امتداد فرياد حمايت ملي از حقوق ملت مظلوم فلسطين: «پيام مردم در روز قدس، پيام تنفر از رژيم صهيونيستي غاصب و اشغالگر و پيام حمايت از يک ملت مظلوم بزرگ در تاريخ است که 70 سال مورد ظلم و ستم قرار گرفته است.» (روحاني)
اما40 یا50 نفري که به منتخب ملت هجوم آوردند، «پيام» ديگري داشتند. يک پارازيت خشونت‌بار براي تحت‌الشعاع قراردادن مسئله اصلي منطقه ما. بحران قطر، رقص شمشير ترامپ در رياض، تروريسم تکفيري، دميدن در تنور تفرقه‌افکني‌هاي مذهبي و قوميتي و بحران‌هاي مشابه جهان اسلام را نمي‌توان بدون پيوند با آن چيزي که اين روزها در معامله‌هاي آشکار و پنهان و در رفت و برگشت مدام ميان برخي پايتخت‌هاي منطقه و پايتخت شوم صهيونيسم مي‌گذرد، ديد و ارزيابي کرد. رئيس‌جمهوری براي توضيح توطئه‌هاي جديد رژيم صهيونيستي، يک کليدواژه مهم دارد. او در همايش حمايت از انتفاضه ملت فلسطين، از ترفند‌هاي «عادي‌سازي» و «طبيعي‌سازي» جنايات اشغالگران قدس شريف مي‌گويد: 
«رژيم اشغالگر در تلاش براي عادي‌سازي وضعيت خويش، براي نخستين‌بار برخي کشورهاي عربي را، نه دشمن، که «متحد» خود عليه مقاومت مي‏نامد و ادعا مي‌کند اکثر کشورهاي عربي، ديگر دشمن صهيونيسم و مخالف اشغالگري نيستند بلکه در «مقاومت‌هراسي» با آن شريک‌ هستند. کشورهاي منطقه بايد هشيار باشند و از خود بپرسند که چشم اميد رژيم صهيونيستي به کيست؟ جهان اسلام بايد موضع خود را در برابر اين عادي‌سازي روشن کند و نشان دهد که آيا مسئولان آنها رهبران امت اسلام هستند، يا بخشي از روند عادي‌سازي اشغالگران و ستمگران؟» (ايران، 5/2/95)
بحران‌آفريني‌هاي اخير نسل ناشي و تازه‌کار آل‌سعود در پيامد نسنجيده خود، فرصتي بي‌بديل براي آن هشياري توده‌هاي مسلمان به‌دست مي‌دهد که روحاني در همايش اسفند به‌درستي پيش‌بيني کرده بود. پيامد‌هاي ناخواسته و پيش‌بيني‌نشده ماجراجويي‌هاي تازه‌کارهاي کاخ سعودي، اکنون مي‌تواند زمينه‌ساز يک بيداري تازه در منطقه ما باشد و آنها را بدانجا بکشاند که موضع خود را روشن کرده و صاف و ساده به ملت‌هاي عرب بگويند که صهيونيست‌ها را دشمن اصلي امت مي‌دانند يا دل در گروی خوش‌آمد گويي نتانياهو بسته‌اند و مي‌خواهند با دميدن در تنور ايران‌هراسي، جنايات اشغالگران را در معرض «عادي‌سازي» قرار دهند؟ 
اگر اين گزاره کليدي رئيس‌جمهوري را بپذيريم که در حمايت از انتفاضه ملت فلسطين گفت: «مهم‌ترين هدف اسرائيل در وضعيت کنوني، طبيعي جلوه‌دادن شرايط موجود است.» آنگاه حادثه اخلالگري در مسير راهپيمايي فلسطين‌خواهانه ملت و توهين به رئيس‌جمهوري منتخب، چندان «طبيعي» جلوه نخواهد کرد. هدف بحران‌سازان اصلي اين است که به هر طريق ممکن، جنايات صهيونيست‌ها را به محاق بسپارند و اگر به بازتاب عمليات توهين به رأي ملت در حاشيه راهپيمايي روز قدس دقت کنيم، به سهولت مي‌توان به اين نتيجه رسيد که اجرشان مأجور رسانه‌هاي صهيونيستي بوده است.

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...