در دیدار دکتر ربیعی با وزیر کار کرواسی اعلام شد؛ مهارت آموزی، بازنشستگی، صادرات محصولات پتروشیمی و مبادلات بین بانکی مهمترین محورهای همکاری دو کشور

تاریخ انتشار : 1396/05/14 17:39

افزایش مناسبات اقتصادی از جمله خرید محصولات پتروشیمی از ایران در کنار توسعه همکاری‌ها در زمینه مهارت‌آموزی از موارد مهم دیدار دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مارکو لاوویچ وزیر کار و بازنشستگی کرواسی بود.

بر اساس این گزارش ، دکتر  ربیعی در این نشست درباره تعاملات و همکاری‌های بین دو کشور گفت: در سفر آخری که به کشور کرواسی داشتیم جلسات خوبی در حوزه پتروشیمی، کشتی‌سازی، لکوموتیوسازی،فنی‌حرفه‌ای و تامین اجتماعی برگزار کردیم که می‌تواند در آینده نزدیک شاهد نتایج آن باشیم.

او ادامه داد: با توجه به تمدن و ارتباطاتی که از گذشته بین کشور کرواسی و ایران وجود داشته است، ما می‌توانیم به خوبی و با برنامه‌ریزی به جلو حرکت کنیم.

وزیر کار ایران با اشاره به موارد همکاری بین دو کشور افزود: علاوه بر موارد ذکر شده ما می‌توانیم در خصوص مسائل صندوق‌های اجتماعی هم از تجارب یکدیگر استفاده کنیم.

دکتر ربیعی با تاکید بر افزایش تبادل اطلاعات بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وزارت کار و بازنشستگی کرواسی خاطرنشان کرد: ما خواهان ارتباط برقرار کردن با کرواسی و همچنین اروپا هستیم. این همکاری برای ما بسیار ارزنده خواهد بود.

 دکتر ربیعی  ضمن ابراز امیدواری از افزایش مناسبات اقتصادی میان ایران و کرواسی، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که اکنون در حال رایزنی و پیگیری است، تسهیل زمینه تبادلات بین بانکی است تا نقل و انتقالات ارز با سهولت انجام پذیرد.
وی افزود: یکی از مواردی که در این نشست مورد توافق قرار گرفت انتقال تکنولوژی ژنراتور در سد خداآفرین بود که ارزش آن بیش از 10 میلیون یورو است.
وزیر کار همچنین از توافق برای صادرات محصولات پتروشیمی به کرواسی خبر داد و گفت: کرواسی یکی از مشتری‌های محصولات پتروشیمی ایران خواهد بود و توافقات اولیه در این زمینه انجام شده است.
نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی برای شرکت مسافربری رجا با همکاری شرکت‌های کرواسی و توافق برای صادرات محصولات پتروشیمی به کرواسی مهمترین موضوعات دیدار ربیعی با وزیرکار کرواسی بود.
دکتر ربیعی همچنین در خصوص نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی برای شرکت مسافربری رجا با همکاری شرکت‌های کرواسی خبر داد و گفت: علاوه بر این در صنعت کشتی‌رانی ایران با شرکت‌های کرواسی رایزنی‌هایی انجام شده تا در این بخش توسعه فعالیت‌ها را دنبال کنیم.
مهارت آموزی، تعلیم اجتماعی و بازنشستگی و توجه به صندوق های بازنشستگی
وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی از توافق برای صادرات محصولات پتروشیمی به کرواسی خبر داد و گفت:کرواسی یکی از مشتری‌های محصولات پتروشیمی ایران خواهد بود و توافقات اولیه در این زمینه انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه در زمینه مهارت‌آموزی و فنی و حرفه‌ای و انتقال مربی برای افزایش کارکرد آموزشی در این حوزه رایزنی‌هایی انجام شد و علاوه بر آن موضوع تأمین اجتماعی و بازنشستگی و انتقال تجربیات مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.
مارکو لاوویچ وزیر کار و بازنشستگی کرواسی در این نشست از توسعه همکاری‌ها و افزایش مناسبات اقتصادی با ایران استقبال کرد و گفت: در زمینه‌های مختلفی از جمله پتروشیمی، مهارت‌آموزی، آموزش، کشتی‌رانی و لوکوموتیوسازی توافقاتی داشتیم.
وی افزود: همچنین دو روز پیش شرکت‌هایی از کرواسی به ایران آمدند که در مجموع یکی از شرکت‌ها برای انتقال تکنولوژی به صنعت سدسازی ایران قرارداد 10 میلیون یورویی امضا کرد.
وزیر کار و بازنشستگی کرواسی همچنین دیگر حوزه‌های مورد همکاری را انتقال تجربیات بازنشستگی و مهارت‌آموزی اعلام کرد و گفت: امیدواریم در آینده این مناسبات توسعه پیدا کنند. 
وزیر کار و بازنشستگی کرواسی همچنین از اعلام آمادگی کشورش برای خرید محصولات پتروشیمی از ایران خبر داد.
 

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...