در گفت‌وگو با فارس: برنامه‌های وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام شد/ خروج از بنگاهداری صندوق‌های بازنشستگی و مهار بیکاری

تاریخ انتشار : 1396/05/17 20:45

دکتر علی ربیعی، وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت دوازدهم برنامه‌های خود برای این وزارتخانه را برای یک دوره 4 ساله دیگر اعلام کرد و خروج از بنگاهداری صندوق‌های بازنشستگی و مبارزه با بیکاری را از برنامه‌های مهم خود خواند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، «دکتر علی ربیعی» وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس شورای اسلامی در حاشیه همایش تخصصی تأمین اجتماعی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره برنامه‌های خود برای این وزارت اظهار داشت: این بار برنامه‌ها را به طور مشخص تبیین و آماده کرده‌ایم که محو فقر مطلق و کاهش سایر ابعاد آن از جمله این برنامه‌ها است و در این باره زیرساخت‌های لازم آماده شده است.
 
وی با بیان اینکه ایجاد 500 هزار شغل به طور سالانه از طریق مشاغل خرد و کوچک از دیگر برنامه‌های بنده برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، افزود: یکی دیگر از برنامه‌های جدی وزارتخانه، افزایش مهارت نیروی انسانی از طریق بردن آموزش به روستاها است و در این باره برنامه‌های متعددی داریم.
 
وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که واگذاری‌ شرکت‌های زیرمجموعه صندوق‌های بازنشستگی که در سرمایه‌گذاری‌های خود سودآور بوده‌اند از دیگر برنامه‌های مهم است و به عبارت دیگر خروج از بنگاهداری و نحوه مدیریت سیاست‌های انقباضی یا انبساطی صندوق‌ها و مدیریت بحران از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.
 
دکتر ربیعی همچنین به مسئله بیکاری، کاهش فقر و صندوق‌های بازنشستگی پرداخت و گفت: ایجاد تعادل در منابع و مصارف صندوق‌های بازنشستگی در کنار بهبود روابط کار، فضای کسب و کار و بهبود روابط جامعه کارگری و کارفرمایی در کنار افزایش امنیت شغلی از دیگر این برنامه‌ها است.
 
وی همچنین درباره برنامه‌های خود برای توسعه بخش تعاون و کار الزامات مربوط به این حوزه تصریح کرد: افزایش سهم تعاون در اقتصاد ملی و گسترش ابعاد آن با توجه به لزوم مشارکت مردم در اقتصاد از برنامه‌های مهمی است که زیرساخت‌های آن آماده‌ شده است.
 
وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: رسیدن به سهم واقعی بخش تعاون از اقتصاد در کنار توجه به راهبردهای هفت‌گانه که پیش از این تشریح شده از برنامه‌های مهم این وزارتخانه است که بر مبنای آن شاهد حضور جدی مردم در لایه‌های مختلف اقتصادی باشیم.
 
دکتر ربیعی درباره بخش تعاون خاطرنشان کرد که در این بخش توسعه کیفی تعاونی‌های کشور و افزایش رونق در مبادلات تجاری آنان با یکدیگر مدنظر خواهد بود که برمبنای آن رشد و شکوفایی تعاونی‌ها را شاهد باشیم.

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...