پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به مناسبت روز آمار و برنامه ریزی / دکتر ربیعی : برنامه کارکردی- عملیاتی در خانواده بزرگ تعاون،کار و رفاه اجتماعی، منوط به آمار است

تاریخ انتشار : 1396/07/29 18:46

دکترعلی ربیعی وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی درآستانه اول آبان ، روز آمار و برنامه ریزی پیام داد .

متن پیام به شرح زیراست : 
یکی از ابزارهای مهم تحقق قاعده ‹‹ شفافیت ›› در هر جامعه ای، در دسترس بودن آمار و داده های آماری دقیق، مستند، عینی و همینطور وجود نظم و ثبات زمانی در عرضه این مهم است. معتقدم شفافیت به شهروندان این امکان را می دهد تا آگاه تر باشند و به بی پرده گویی تشویق شوند. در این صورت، رسالت تاریخی آمار به مثابه چراغی فروزان برای تحلیل وضعیت آینده، روشن‌کردن نقاط تاریک تصمیم‌گیری های صریح و بی‌ابهامِ فرد تصمیم‌گیرنده، محقق گردیده، امکان ارزیابی، قضاوت و در نتیجه فرصت برنامه ریزی های اصولی برای حکمرانی خوب فراهم می شود. با اذعان به این رهیافت، صاحبنظران، داده های آماری را بنیادی ترین اصل برای برنامه ریزی و برنامه ریزی را نیز اساسی ترین شاخص برای مدیریت قلمداد  می نمایند؛ چرا که  مدیران، در این چارچوب فقط می‌توانند پاسخگوی نیازها و تقاضاهای مخاطبین خود باشند. شاید به همین سبب، برخی از اندیشمندان ذیربط، آمار را شاخه‌ای از نظریه تصمیم‌ها به شمار می‌آورند.
اینجانب، در انگاره ای بلند مدت، مهمترین ابزار ارزیابی عملکرد گذشته، حال، برنامه ریزی برای آینده و یکی از عوامل اصلی سیاستگذاری و مدیریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را، با توجه به تکالیف، وظایف و ماموریت های خطیری که عهده دار آن می باشد، ارزش نهادن به وقت و زمان، آینده نگری، تدبیر و تقسیم امور و ضروت برنامه ریزیهای راهبردی و به تبع آن، اتخاذ راهبردهای جامع، در گرو امکان دسترسی به آمار و اطلاعات موثق و نیز تهیه و تولید داده های متقن دانسته؛ بر این باور هستم مقوله ای که ارزش آن در حیات نوین این وزارتخانه به عنوان متولی امور اجتماعی جامعه،  روزبه روز پر رنگ تر  خواهد شد داده ها و یافته های دقیق آماری است.
بدیهی است که برنامه ریزی با تعیین آرمان و اهداف آغازمی شود و با گزینش منطقی ترین روش عمل، پایان می پذیرد. ایجاد مجموعه نظام یافته ای از برنامه ها، مطابق با ضرورت آمار و دادهاست بنابراین تحقق برنامه کلان- استراتژیک، برنامه کارکردی- عملیاتی در خانواده بزرگ تعاون،کار و رفاه اجتماعی، منوط به مقوله ای بنیادین به نام ‹‹ آمار ››  است.
فرصت را مغتنم شمرده و به همین مناسبت ضمن تبریک فرارسیدن روز جهانی و ملی آمار به تمام دست اندرکاران این حوزه، از زحمات تمامی فعالان عرصه آمار در کشور، به ویژه کارشناسان وزارت متبوع  که در جهت افزایش آگاهی جامعه و ترویج تصمیم سازی بر مبنای شواهد گام بر می دارند صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...