گزارش ایرنا / در سفر وزیر کار به آذربایجان شرقی چه گذشت؟ از دل نگرانی افزایش مستمری بگیران تا نوازش کودکان معلول

تاریخ انتشار : 1396/08/16 16:00

سفر دیروز وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آذربایجان شرقی، هر چند از منظر کلنگ زنی و افتتاح طرح های درمانی و خدماتی حائز اهمیت بود، اما حاشیه های این سفر بر متن آن غلبه کرد و لحظاتی دیدنی از مردم داری ربیعی را به تصویر کشید.

تبریز - ایرنا - سفر دیروز وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آذربایجان شرقی، هر چند از منظر کلنگ زنی و افتتاح طرح های درمانی و خدماتی حائز اهمیت بود، اما حاشیه های این سفر بر متن آن غلبه کرد و لحظاتی دیدنی از مردم داری ربیعی را به تصویر کشید.
 به گزارش ایرنا، اگر چه در عرف خبری اسم این گونه سفرهای مقام های کشور به استان ها را 'سفر یک روزه' می نامند، اما وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کمتر از یک روز حضور در استان آذربایجان شرقی، دیدارهای زیاد مردمی و طرح های اجرایی زیادی را به انجام رساند.
علی ربیعی درست ظهر روز دوشنبه به فرودگاه تبریز رسید و تا شب همان روز را در جنب و جوش برای خدمت به مردم و دیدار با افرادی که چشم به راهش بودند، گذراند.
هر چند وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر دیروز خود به آذربایجان شرقی با طیفی از کارهای رسمی مانند افتتاح طرح و پاسخگویی به اظهارات و درخواست های نمایندگان مجلس و مقام های محلی مواجه بود، اما دیدار با مردم و گپ و گفت با شهروندان و گاهی دلجویی از پیرزنی، مادر شهیدی، پیرمردی، کودک معلولی یا بچه بی سرپرستی، برجستگی بیشتری داشت و عکاسان خبری این لحظه ها را شکار کردند و به تصویر کشیدند.
تکلم و تسلط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به زبان شیرین ترکی در دیدار با مردم و صحبت کردن با هر قشری به زبان خویش، از دیگر نکات جالب توجه سفر دیروز وی به آذربایجان شرقی بود.
در آغوش گرفتن کودکان معلول و بوسیدن آنها، هم صحبتی با کودکان بی سرپرست و دلجویی از آنان و بریدن روبان توسط مادر شهید به درخواست علی ربیعی از دیگر حاشیه هایی بود که سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به شهرستان های هشترود و بستان آباد در ذهن مردم ماندگار کرد.
البته سفر ربیعی در مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت دوم تدبیر و امید به آذربایجان شرقی از لحاظ کلنگ زنی و افتتاح طرح های عمرانی نیز حائز اهمیت بود و وی بلافاصله پس از رسیدن به فرودگاه بین المللی تبریز، راه خود را به سمت شهرستان بستان آباد در پیش گرفت.
با حضور ربیعی در بستان آباد، وعده چند ساله محقق شد و مردم این شهرستان پس از چندین سال چشم شان به کلنگ زنی طرح احداث درمانگاه تامین اجتماعی در زمینی به وسعت سه هزار متر مربع و با 70 میلیارد ریال اعتبار با بازه زمانی ساخت سه ساله روشن شد. 
در همین مراسم بود که درد دل ربیعی با مردم باز شد و وی از تلاش همه جانبه مجموعه وزارت متبوعش برای ارائه خدماتی در شان مردم به رغم تحمل زخم زبان ها سخن گفت. 
ربیعی که به عنوان عضوی از کابینه 'اعتدال' بر مشکلات مختلف مبتلابه کشور اشراف کامل دارد، بار دیگر تاکید کرد که 'تمامی تلاش دولت بر این است که رفاه و آرامش در شهرها و روستاهای کشور در شرایط کنونی و بحرانی منطقه فراهم شود.'
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان در جمع مردم و مسئولات بستان آباد از صراحت گویی نیز اغماض نکرد و گفت که سازمان های بیمه گر به رغم بی مهری های فراوان در حق شان همچنان برای ارائه خدمات به ملت شریف کشورمان می کوشند. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از حضور چند ساعته در بستان آباد، بلافاصله رهسپار شهرستان هشترود شد تا از یکی از طرح های خدماتی ارزشمند دولت دوازدهم در این خطه محروم رونمابی کند. 
حضور ربیعی در آئین افتتاح مرکز نگهداری معلولان ذهنی زیر 14 سال با صحنه های جالبی همراه بود؛ به آغوش کشیدن دو کودک معلول که بلافاصله سوژه عکاسان خبری حاضردر محل شد، و نوزاش آنان از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمعیت حاضر در محل را به شدت متاثر کرد و فضایی احساسی ایجاد شد. 
ربیعی در این آئین همچنین از الحاجیه خانم یمنی، مادر شهیدی که همه دارایی یک میلیارد ریال خود را برای احداث این مرکز اهدا کرد، درخواست کرد که روبان افتتاح را ببرد. 
'نگهداری معلول در خانه و دادن هزینه از سوی دولت و واگذاری این مراکز به بخش خصوصی'، 'پرداخت کمک مالی به خانواده هایی که معلولان خود را در خانه نگهداری می کنند' و 'پرداخت 50 هزار میلیارد ریال وام قرض الحسنه در کمیته امداد و بهزیستی به مددجویان و افراد تحت پوشش در سه سال گذشته' از جمله خبرهایی بود که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آئین افتتاح مرکز نگهداری معلولان زیر 14 سال هشترود در جمع مردم اعلام کرد. 
ربیعی در این آئین همچنین تاکید کرد که دولت حساسیت زیادی بر روی استخدام سه درصدی معلولان در استخدام ها دارد و دستگاه ها نباید در این زمینه کوتاهی کنند.
مرکز نگهداری معلولان ذهنی زیر 14 سال هشترود در زمینی به وسعت 6 هزار با هشت میلیارد و 250 میلیون ریال اعتبار ساخته شده که از این مبلغ حدود یک میلیارد ریال از سوی مادر شهید تباشیری اهدا شده است.
دیدار با تشکل های کارگری، کارفرمایی و تعاونگران و خیران بهزیستی در تبریز، آخرین برنامه کاری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در در سفر یکروزه به آذربایجان شرقی بود که تا شب طول کشید و ربیعی با حوصله تمام به صحبت های حاضران گوش داد. 
ربیعی در این نشست نیز گریزی به مشکلات موجود در بخش اشتغال و بازنشتستگی کشور زد و اعلام کرد که امروز عرضه نیروی کار بر ظرفیت تقاضای کار پیشی گرفته است. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از صندوق های بازنشستگی به عنوان یکی از مسایل جدی امروز جامعه یاد کرد و گفت که پایداری منابع مالی با مشکل مواجه شده و بیش از 12 صندوق در کشور دیگر صندوق بازنشستگی نیستند و صندوق کارپردازی شده اند.
ربیعی، آماری نیز از سیر جهشی تعداد مستمری بگیران در کشور خبر داد و اعلام کرد که در سال 1384 مستمری بگیرهای کشور یک میلیون و 200 هزار نفر بودند، اما این رقم در سال 1392 به سه میلیون و 200 هزار مستمری بگیر افزایش یافت.
گزارش: نعمت مرادپور و مینا بازگشا**انتشار: عزیزی راد

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...