سفر دکتر ربیعی به استان همدان : دکتر ربیعی در ستاد اقتصاد مقاومتی همدان: باید از شکنندگی اقتصادی و اجتماعی جلوگیری کنیم

تاریخ انتشار : 1396/08/20 16:13وزیر تعاون، کار رفاه اجتماعی گفت: در دولت تدبیر و امید چهار رویکرد جدی در پیش رو است که جلوگیری از شکنندگی اقتصادی و اجتماعی از اولویت آنها است .

وزیر تعاون، کار رفاه اجتماعی گفت: در دولت تدبیر و امید چهار رویکرد جدی در پیش رو است که جلوگیری از شکنندگی اقتصادی و اجتماعی از اولویت آنها است .
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی ، دکتر علی ربیعی در ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان  با بیان این مطلب تصریح کرد: باید با ریشه کن کردن فقر مطلق از شکنندگی اقتصادی و اجتماعی جلوگیری کرد.
وی اظهار کرد: رییس جمهوری در اقتصاد مقاومتی  ریشه کن کردن فقر را اولویت اصلی قرار داده چرا که می خواهیم از شکنندگی اقتصادی و اجتماعی جلوگیری کنیم و فقر مطلق را از بین ببریم. 
وی اظهار کرد: در استان همدان یک هزار و 448 بازمانده از تحصیل شناسایی شدند به گونه ای که تعداد دانش آموزان ورودی مدارس گرفته شد و ورودی سنی ثبت احوال نیز اعلام شد .
وی ادامه داد:  آمار کودک آزاری و همسر آزاری در استان همدان بسیار پایین است و این نشان می دهد که همدان سرمایه اجتماعی بالایی دارد اما  در پیشگیری از اعتیاد باید با جدیت کار کرد.
دکتر ربیعی با بیان اینکه با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور فقر درمان نداریم افزود:  اما در سایر ابعاد فقر باید به سمت برنامه ریزی برویم تا فقر مطلق را محدود کرده و از بین ببریم. 
وی ادامه داد: باید بیش از گذشته کار کرد چراکه  دوران سخت کوشی است و اگر منافع ملی را تقویت نکنیم شرایط کشور گونه ای است 5 سال فرصت داریم جبران کنیم وگرنه دچار معلولیت می شویم .
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ما دولت صیفی کار نیستیم بلکه دولت گردو کار هستیم و باید کاری کنیم نسل های آینده در صندوق های بازنشستگی سهیم باشند.
دکتر ربیعی ادامه داد: باید طوری بکاریم که نسل های آینده بخورند و حق نداریم حتی در مورد یک تومان اشتباه کنیم باید در سایه عقلانیت اهداف را دنبال کنیم.
وی ادامه داد: هر مدیری باید با کار کارشناسی به نتیجه برسد و همه باید کنار هم کار کنیم و  دستاورد ناشی از هم افزایی را بیشتر به دست بیاوریم و در کنار هم باشیم  تااصل عقلانیت سخت کوشی و مدارا  را به ثمر بنشانیم.
وی تصریح کرد: در بهترین حالت 12 هزار ساعت بیشتر وقت نداریم و فرصت و وقتی نیست باید بنیان هایی را درست کنیم که با ایجاد اشتغال و ریشه کن کردن فقر سفره مردم را، بزرگتر کنیم.
وی با بیان اینکه نگرش نمایندگان نسبت به مدیریت ارشد استان مثبت است افزود: دو عنصر استان را تکان می دهد که همبستگی نخبگان استان  و تاسیس کانون توسعه این 2 رکن اصلی را شامل می شود که باید با دعوت کارآفرینان و  نخبگان  به استان این کانون را تاسیس کرد .
وی ادامه داد: همدان دارای سرمایه اجتماعی خوبی است اما باید کانون توسعه استان را شکل داد  و چرا که امروز در کشور استانهایی که رشد کردند نخبگان استان را هدف اصلی خود قرار داده و با دعوت آنها برنامه ریزی انجام شد.
وی اظهار کرد: در استان همدان یک هزار و 167 واحد صنعتی وجود دارد که 27 درصد آن کشاورزی، 28 درصد صنعت و 45 درصد را خدمات تشکیل داده است و این در حالی است که 25 درصد تسهیلات به 45 درصد اشتغال  اختصاص یافته است.
وی اظهار کرد: 26 واحد مشکل دار در استان وجود دارد که 6 واحد مشکلات حادتری دارند  و 700 شغل را تهدید می کند .
وی اختلافات مدیریتی، عدم بازار مناسب، اختلاف سهامداران و تحریم ها را علت این مشکلات عنوان کرد و افزود: برای رفع این مشکلات باید با ایجاد کلینیک تخصصی در بررسی و رفع موانع تلاش کرد.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ادامه داد: 11 هزار شغل جدید در سال جاری در استان ایجاد شده که تعداد بیمه شدگان 6 هزار نفر بوده و نسبت بین 6 هزار تا 11 هزار  رقم واقعی است و باید مراقب ریزش نیروی کار باشیم.
دکتر ربیعی ادامه داد: 320 میلیارد تومان سهم تسهیلات اشتغالزایی استان همدان است و سعی می کنیم 500 میلیارد تومان برای استان جذب شود .
وی با بیان این که از اشتغال روستایی نیز 155 میلیارد تومان به استان اختصاص یافت، افزود: مقرر شد  6 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی تامین شود و بانکها نیز این رقم را بیاورند. 
وی ادامه داد: استان همدان شاخص های بالایی برای توسعه و ایجاد اشتغال دارد که گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی بخشی از آنها است و به گونه ای این دو بخش باید فعال تر شود که به آب و خاک فشار نیاوریم .
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی  با بیان اینکه باید با شغل های کنار بخش کشاورزی فشار را بر این دو بخش کم کرد ظهار کرد: تاکنون در کشور سیاست تولید داشتیم اما امروز باید با فکر نو و خوشه بندی شده پیش رفت چرا که سیاست تولید اشتغال ایجاد نمی کند.
وی بابیان اینکه برای تحول کشور به تکنسین نیاز داریم، افزود: با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  کارهایی شروع شده که مهارت آموزی در اولویت امور قرار گیرد.

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...