با حکم دکتر ربیعی "دستیار وزیر در امور حقوق شهروندی" منصوب شد

تاریخ انتشار : 1396/09/13 15:55

طی حکمی از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دکتر روزبه کردونی مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حفظ سمت به عنوان "مسئول اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی" و "دستیار وزیر در امور حقوق شهروندی" منصوب شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متن حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شرح ذیل است : 
 جناب آقای دکتر کردونی ؛

از جمله ملاک های لایتغیر تحقق فضیلت آزادی در یک جامعه مدنی پویا و شاداب " گردش آزاد اطلاعات " و " دسترسی برابر شهروندان به اطلاعات " محسوب می گردد. در جهان امروز و در تبیین مفهوم توسعه ، به درستی بر این عنصر تأکید و از آزادی نشر اخبار و کسب اطلاعات به مثابه بنیادی ترین مصداق حقوق بشر یاد می شود. بر این مبنا، شهروندان محق هستند تا به اخبار دسترسی تمام و کمال داشته باشند، آن را با یکدیگر منتقل و در باره آن اظهار نظر و " نقد و اعتراض کنند. واقفید محو و ریشه کنی فساد از جمله برکات این مهم است که همه ما ملزم به مبارزه با آن می باشیم. 
در راستای اجرای قانون «انتشار و دسترسی آزاد اطلاعات» و مطابق با ماده ( 7 ) آیین نامه ماده (8 ) قانون موصوف و همچنین در چارچوب سیاست های دولت تدبیر و امید مبنی بر تحقق منشور حقوق شهروندی ابلاغی از سوی رئیس جمهور محترم، به موجب این حکم جنابعالی به عنوان "مسئول اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی" و "دستیار وزیردر امور حقوق شهروندی" منصوب می شوید.
با عنایت به نقش و جایگاه راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ترسیم خط و مشی ها، سیاستگذاری ها و برنامه یزی های خرد و کلان کشور و نیز گستردگی و تنوع مخاطبان و جامعه هدف، اهتمام جدی نسبت به اجرای کامل مفاد قانون انتشار و دسترسی آسان به اطلاعات،به ویژه حمایت از حریم خصوصی، حفاظت از اسناد دولتی، حق دسترسی به اطلاعات، آیین دسترسی به اطلاعات و اصل ترویج شفافیت در سطح وزارتخانه و دستگاه های تابعه به عمل آورید.
انتظار دارم با بهره گیری از همکاری های سازنده معاونت ها و سازمان های تابعه تمهیدات لازم در خصوص حسن اجرای قانون مزبور تدبیر نموده و گزارش های دوره ای نیز از روند اقدامات به اینجانب ارائه گردد.
از درگاه خداوند متعال توفیقات روزافزون جنابعالی را در راه خدمت شایسته به ملت شریف ایران اسلامی با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاق دولت تدبیر و امید مسالت می نمایم.


ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...