دکتر ربیعی در مراسم تجلیل از 2 هزار معلول نخبه: بارها دغدغه مقام معظم رهبری درباره معلولان را دیده و شنیده ام/ دولت دکتر روحانی صدای معلولان را می شنود و حقوقشان را پیگیری می کند

تاریخ انتشار : 1396/09/18 13:21

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: بارهادغدغه ها و نگرانی های مقام معظم رهبری را درباره مشکلات معلولان جامعه دیده و شنیده ام؛ دولت دکتر روحانی نیز صدای معلولان را می شنود و حقوق این افراد را پیگیری می کند.

دكتر علی ربیعی امروز شنبه در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد و در مراسم تجلیل از دوهزار معلول نخبه با تاکید بر این مطلب اظهار کرد: براساس دیدگاه های مقام معظم رهبری و دولت دکتر روحانی دیدن توانایی های معلولان، اجتناب از نگاه دلسوزانه به معلولان، دستیابی معلولان به حقوق خود، زندگی و حرکت روان معلولان از اهداف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شمار می رود .
وی در این مراسم که  با تلاش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شهرداری تهران و با قرائت پیام دکتر روحانی رئیس جمهوری کشورمان برگزار شد، سلام دکتر روحانی را به حاضران رساند و تاکید کرد: اطمینان داشته باشید که مصائب شما دیده می شود .
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تمام تلاش های چهار سال گذشته وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی مبنی بر آماده  سازی زیر ساخت ها و حل مشکلات معلولان بوده است .
دکتر ربیعی، حرکت روان معلولان در جامعه را از اهداف مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان و تأکید کرد: دیدگاه مردم جامعه باید به توانمندسازی عمومی این افراد بیانجامد.
وی با انتقاد از دیدگاه های گذشته که بر اساس دستگیری محدود از معلولان بود، گفت: این نوع نگاه اثربخشی کاملی ندارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: دانشمندان، ادبا، موسیقی دانان، نویسندگان، قهرمانان و ... ارزشمندی در میان معلولان هستند و از همین مکان دوباره به وزنه برداران قهرمان معلول تبریک می گویم.
دکتر ربیعی بر ایجاد فرصت های برابر برای معلولان تاکید و خاطرنشان کرد: اگرچه این افراد بخشی از توانایی های جسمی را ندارند اما سایر توانایی هایشان بسیار قوی و اثر بخش است .
وی هم افزایی بین بخشی را اولین گام در زمینه توانمند سازی معلولان دانست و اظهار کرد: این هم افزایی در دولت دکتر روحانی با رویکردی جدید دنبال می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معلولان، جامعه و خانواده، نهادهای مردم نهاد و دولت را اضلاع چهارگانه ای عنوان کرد که در کنار یکدیگر زمینه زیرساخت های دستیابی به حقوق معلولان را پیش می برند . 
دکتر ربیعی اظهار کرد: معلولیت نباید مترادف با فقر شود؛ در سال ٢٠٥٠ نیز به جمعیتی با ٣٠میلیون سالمند می رسیم که برای زندگی سالم ، بدون فقر و معلولیت این افراد در آینده  باید از همین امروز برنامه ریزی شود.
وی به برنامه های رفاهی سال ٩٧ برای معلولان اشاره کرد .
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: با تلاش کمیسیون اجتماعی و کارگروه معلولان لایحه حمایت از معلولان به زودی به صحن علنی مجلس می آید.
دکتر ربیعی اطمینان داد که از این پس و با قانون جامعه حمایت از معلولان الزامات حقوقی برای این افراد برقرار می شود.
 وی بار مالی اجرای لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان را ٣هزار میلیارد تومان اعلام کرد و از معافیت های مالیاتی برای پدر و مادر معلولان در صورت تصویب این لایحه خبر داد و گفت: محوریت برنامه ها جلوگیری از مترادف شدن فقر و معلولیت است .
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: شرایطی فراهم می شود که با انتخابات آزاد از میان سازمان های مردم نهاد (حامیان معلولان ) و خود معلولان ٤ مشاور وزیر درکنار ما قرار بگیرند.
دکتر ربیعی یادآورشد: تا کنون ٥٠درصد وسایل کمک توانبخشی برای معلولان فراهم شده است و برای خرید ٥٠درصد باقیمانده نیز تلاش می شود.
وی از آغاز مناسب سازی معابر با همکاری شهرداری تهران، اجباری شدن غربالگری های ژنتیک و کمک دولت به ناتوانان مالی در غربالگری ژنتیک خبر داد و افزود: تاکنون ٩٠درصد غربالگری های شنوایی و بینایی انجام شده است و شاید در این حوزه به عدد صفر ریاضی نرسیم اما قطعا پوشش فراگیری خواهیم داشت .
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توضیح برخی دیگر اقدامات رفاهی برای معلولان زمان باقیمانده خود را برای سخنرانی به معلولان اختصاص داد و گفت: همه باید بدانیم یک دست صدا ندارد و گفت وگوی اجتماعی نیز باید درحقوق معلولان ایجاد شود.

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...