دکتر ربیعی : برنامه‌های اشتغال روستایی به ثمر می‌نشیند

تاریخ انتشار : 1396/10/12 20:04

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در سفر به مازندران و بازدید از روستاهای ری‌کنده، ورازان‌بلده، برنجستانک و وازیک در استان مازندران از به ثمر نشستن اشتغال روستایی و تسهیلات ویژه برای روستاییان خبر داد.

به گزارش سايت رسمي دکتر علي ربيعي به نقل از خبر آنلاین، 
دکترعلی ربیعی در حاشیه بازدید از روستاهای استان مازندران با اشاره به برنامه پنچ‌گانه اشتغالزای  دولت به «خبرآنلاین» گفت: «در مجموع پنج برنامه اشتغال‌زای دولت به شکل مکمل برای جهت‌گیری اشتغال میلیونی ساختارسازی شده‌ است. برنامه اول اشتغال ناشی از رشد و سرمایه‌گذاری‌های تولیدی به‌دست آمده به خصوص در حوزه‌های انرژی و صنایع بزرگ بخشی از این برنامه را تامین می‌کند. در کنار آن برنامه دوم اشتغال فراگیر باتوجه به کم‌اشتغال بودن تولیدات بزرگ صنعتی و برنامه اشتغال فراگیر متکی بر بنگاه‌های کوچک و متوسط و خرد را برطرف می‌کند. »
وزیر تعاون ، کار ورفاه اجتماعی  در ادامه با اشاره به برنامه سوم گفت: «در برنامه سوم، اشتغال حمایتی توسط نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد برکت و مستضعفان و نهادهایی که به‌طور هم‌افزا سیاست‌های اشتغال را دنبال می‌کنند، بررسی می‌شود. در برنامه چهارم طرح اشتغال روستا و شهرهای زیر ده هزار نفر اجرایی می‌شود و در برنامه آخر سیاست‌های مداخله بازار کار مثل حق بیمه کارگر، پرداخت سهم بیمه کارفرمایی کارگر، سرانه کارورزی و .. در کنار هم رو به جلو حرکت می‌کنند. »
دکتر ربیعی همچنین درباره بازدیدی که از روستاهای برنامه اشتغال روستایی داشت، به «خبرآنلاین» گفت: «در کنار اشتغال سنتی روستایی برنامه‌هایی داریم که با دادن وام برای کارهای مکمل همان منطقه، روستاییان درآمد بیشتری داشته باشند. بنابراین سیاست روستا با این شعار که هر روستا یک مهارت در حال اجرا شدن است. در همین میان سازمان آموزش فنی حرفه‌ای استانداردهای خوشه‌های هر روستا را مشخص و آموزش‌های لازم را داده است.»
 
به گفته وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی،‌ با آموزش کشت نیشکر به اهالی روستای ری‌کنده قائم‌شهر توسط سازمان فنی‌حرفه‌ای و تسهیلات اشتغال روستایی برای صنایع تکمیلی، درآمد هر هزار مترمربع مزرعه نیشکر از 15 میلیون به 30 میلیون تومان افزایش یافته است.
او گفت: «علاوه بر این در روستای ورزان‌بلده نور پوشاک و کفش را دنبال کردیم که به بازار تهران متصل شده است. در روستای بریجستانک سوادکوه نیز خوشه زنبورعسل فعال شده است.»
دکتر ربیعی در ادامه افزود : «در روستای وازیک محمودآباد هم خوشه‌های گل و گیاه فعال شده است و سردخانه‌های کوچک بین باغی برای حمایت از باغ‌داران که قدرت نگهداری و خرید به موقع را افزایش داده از دیگر برنامه‌های ما بوده که اجرایی شده است.»
او همچنین تشکیل اجتماعات محلی در غالب تعاونی‌ها و دریافت وام با سهولت بیشتر و تضامین ساده‌تر را از برنامه‌های وزارت کار و رفاه اعلام کرد: «درآمد روستاییان افزایش پیدا کرده و اشتغال کاملی در آن مناطق ایجاد شده است.»
دکتر ربیعی با اشاره به اینکه روستاییان کاملا آماده همکاری بودند؛ گفت: «امسال 2 هزار و 130 میلیارد تومان تسهیلات مختلف برای اشتغال استان مازندران فراهم شده که از این میزان 480 میلیارد تومان برای اشتغال روستایی، 750 میلیارد تومان برای اشتغال فراگیر، 640 میلیارد تومان برای موانع و تسهیلات و 130 میلیارد تومان برای اشتغال حمایتی اختصاص پیدا کرده است. علاوه بر این در نیمه اول سال حدود 350 شغل رسمی بیمه‌شده تامین اجتماعی در استان داشتیم که با احتساب مشاغل غیررسمی در نیمه دوم سال نیز به همین میزان می‌توان پیش‌بینی کرد.»

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...