دکتر ربیعی برنامه های اشتغالی را تشریح کرد ؛ آموزش در محیط کار واقعی در اولویت طرح های اشتغال است

تاریخ انتشار : 1396/11/01 16:04

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بخشی از برنامه های اشتغال سال 97 در تداوم طرح های سال 96 خواهد بود، گفت: آموزش در محیط کار واقعی در اولویت طرح های اشتغال است.

دکتر علی ربیعی در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به این که در نشست های متعدد با حضور رئیس جمهوری برنامه های اشتغالزای دولت ارائه و در خصوص آن ها بحث و بررسی صورت گرفته است، تصریح کرد: بخشی از این طرح های اشتغالزا مربوط به سیاست های بازار کار و مبتنی بر حمایت از تولید در بخش های کشاورزی، صنایع دستی، بنگاه های کوچک و خرد، گردشگری و سلامت، صنایع خلاق، فرهنگ و هنر است.
وی اظهارکرد: برای هر یک از حوزه های یاد شده، هدف گذاری های مشخص مبتنی بر بازار شغل صورت گرفته است و هریک سهم مشخص را به خود اختصاص خواهند داد.
دکتر ربیعی با تاکید بر صنوف مختلف خاطرنشان کرد: آموزش در محیط کار واقعی و کارورزی برای فارغ التحصیلان به عنوان دو طرح مهم اشتغال در دستور کار قرار دارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با توجه به محدودیت منابع، تاکنون حدود 27 هزار نفر از طریق کارورزی مشغول به کارشده اند؛ در طرح آموزش در محیط کار واقعی نیز با پوشش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور پیش بینی می شود که نظیر طرح کارورزی 70 درصد افراد تحت پوشش، پس از پایان دوره شاغل شوند.
وی تاکید کرد: در هر دو بخش یاد شده، کارت های مهارت پس از دوره ارائه می شود و سعی بر این است که در صورت تمایل طرفین مشوق های بیمه ای نیز شامل این طرح شود. همچنین سیاست ماندگاری در بنگاه ها به عنوان یک استراتژی دنبال می شود.
دکتر ربیعی اعلام کرد: در این چارچوب، صنوف می توانند با افرادی که سابقه بیمه ای نداشته اند، مذاکره کنند و آنان را تحت آموزش های فنی و حرفه ای قرار دهند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: مشوق های بیمه کارفرمایی نیز به افرادی که نیروی کار جدید استخدام می کنند، تعلق می گیرد که معادل حدود 330 هزار تومان ماهانه برای هر اشتغال جدید است.
دکتر ربیعی گفت: رقمی معادل 370 هزار تومان به منظور یارانه دستمزد برای به کارگیری افراد شغل اولی در مناطق با بیکاری بالاتر از میانگین کشوری برای اجرا در نظر گرفته شده است.
وی اظهار کرد: همچنین با توجه به برنامه دولت برای اصلاح حمل و نقل و محیط زیست و بافت های فرسوده در حوزه ساختمان، برش اشتغال این برنامه ها نیز با همکاری دستگاه های ذیربط بررسی شده است و با توجه به اینکه تحرک در این بخش در حدود 40رسته شغل اصلی نیز ایجاد خواهد کرد که انتظار داریم در بخش حمل و نقل عمومی علاوه بر بهینه و نوسازی سوخت به تثبیت شغل و افزایش نیروی کار نیز دست پیدا کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار امیدواری کرد که در بودجه سال 97 منابع خوبی برای بخش های ذکرشده در نظر گرفته شود.
دکتر ربیعی گفت: در کشورهایی که دوران سنگین رکود را پشت سرگذاشته اند حدود 1.2 تولید ناخالص داخلی برای سیاست های اشتغالی در نظر گرفته شده است.

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...