برنامه های جدیدبرای غلبه بر فقر بین نسلی و نابرابری های منطقه ای

تاریخ انتشار : 1396/11/02 17:49

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی ، غلبه بر فقر بین نسلی و نابرابری های منطقه ای را از مسائل ودغدغه های پیش رویی دانست که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای آن ها درصدد برنامه ریزی و سیاست های منطقه ای جدید است .

 دکترعلی ربیعی امروز در درآئین تکریم ازخدمات دکترمحمدرضا رستمی و معارفه دکترمحمدرضا واعظ مهدوی به عنوان  مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان وعشایر افزود : درستاد ایجاد اشتغال نیز درموضوع اشتغال روستایی ورودکرده  و سرمایه گذاری انجام داده ایم . 
وی خاطرنشان کرد : ازبین بردن فقر بین نسلی ، ایجاد عدالت منطقه ای و جهت گیری برای از بین بردن نابرابری ها درسراسرکشور از عمده پروژه های مبتنی بر اقتصاد مقاومتی به شمارمی رود که  قطعا با  سیاست گذاری های دقیق به دنبال برنامه ریزی برای آن ها هستیم . 
دکترربیعی ادامه داد : درشهر، حاشیه ، مرکز و بالای شهر نابرابری وجود دارد و حتی می توان این گونه استدلال کرد که فقرشهری ، بی رحم تر از فقر روستایی است چرا که فقرای شهری به  نوع زندگی خود را باشهرنشینان دیگر مقایسه می کنند و این مقایسه واقعیات را تلخ تر می کند . 
وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی با نگاه جامعه شناسانه  و سیاستی برخی از موارد جاری جامعه را تحلیل  و به امورزیرساختی انجام شده در سال های اخیراشاره کرد و گفت : به عنوان مثال در چهارسال گذشته چهل برابر سال های قبل مراکز درمانی ساخته ایم  ، جاده کشی ، گازرسانی و ...انجام شده است و امروز باید زیرساخت های ایجاد شده در دولت تدبیر وامید را به شکل ملموس تر به زندگی مردم گره بزنیم و برای رفع  نابرابری  ها به طور جدی تر برنامه داشته باشیم . 
بیمه روستائیان و عشایر عدالت جویانه است 
وی دربخش دیگری از سخنان خود ،  بیمه روستائیان و عشایر را یک بیمه عدالت جویانه توصیف کرد و گفت : وجه حمایتی و عدالت جویانه این بیمه بسیار زیاد است و بخشی از رفاه عمومی مردم روستا با این بیمه قابل جبران است . معمولا در روستا ها سالمندی با فقر آمیخته می شود و اکنون بخش عمده ای از مددجویان شهری ، سالمندان روستایی هستند که اتفاق خوبی نیست . 
دکترربیعی تاکید کرد : با تقویت بیمه حمایتی می توان پیوند میان فقرو سالمندی را از میان برد ، همچنین  کاهش ریسک زندگی کشاورزان و روستائیان و امنیت روانی از آینده جزء سیاست های بیمه ای  و اشتغال روستایی به شمارمی رود وبرهمین اساس پیشنهاد مطالعه نوعی از بیمه های متنوع را با کارشناسان مربوطه مطرح کرده ام . 
برنامه حمایت اجتماعی 
وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی  با اشاره به برنامه حمایت اجتماعی، گفت: بخش اول از لایه حمایت اجتماعی به افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مربوط بود که انجام شد و  بخش دوم آن در قانون برنامه 97  دنبال می‌شود، ابعاد فقر را نیزبررسی کرده‌ایم و در آن فقط فقر درآمدی را ندیدیم بلکه یک لایه میانی تعریف شده و انتظار داریم در صندوق بیمه روستاییان نیز لایه مشارکتی ایجاد و آیین‌نامه ‌آن نیز تهیه و تقدیم دولت شود . 
وی با اشاره به اینکه 6 میلیون نفر در کشور دفترچه تأمین اجتماعی ندارند، گفت: اگر این تعداد دارای دفترچه بیمه شوند ریسک سالمندی را کاهش داده‌ایم و با سازمان برنامه و بودجه در تفاهم هستیم تا بیمه فراگیر اجتماعی را پیش ببریم البته این بیمه به صندوق روستاییان واگذار شده که باید بخش مشارکتی آن تقویت شود.
دکترربیعی گفت: یکی از مشکلات صندوق بیمه روستاییان عشایر این است که روستاییان با مفاهیم صندوق آشنا نیستند و باید کاری کنیم تا  فرهنگ بیمه‌پذیری را دراین افراد  افزایش دهیم ورسانه ها در این امر نقش مهمی ایفامی کنند .

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...