دکترربیعی : در برخی از استان های حاشیه نشین و دورافتاده در چهار سال به اندازه پنجاه سال خدمات درمانی داشتیم

تاریخ انتشار : 1396/11/13 17:47

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه دولت برای فقرزدایی در کشور به توجه دولت برای مبارزه با فقر درمان در چهار سال و نیم گذشته اشاره کرد و گفت: در برخی از استان های حاشیه نشین و دورافتاده در چهار سال به اندازه پنجاه سال خدمات درمانی داشتیم.

دکترعلی ربیعی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی دولت و در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان زرند با اشاره به اهمیت توسعه اجتماعی در دولت یازدهم و دوازدهم به پایگاه اطلاع رسانی دولت تاکید کرد : یکی از اهداف دولت توسعه اجتماعی است و خوشبختانه دولت در برنامه ششم توسعه برخلاف برنامه چهارم و پنجم، بحث توسعه اجتماعی را مورد توجه قرار داد. 
 وی افزود : توسعه به مثابه نشاط و شادی، افزایش امید در جامعه از مسئولیت های وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در تشریح سفر استانی رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت به استان کرمان تصریح کرد : با کمک بهزیستی یک مرکز مشاوره در استان کرمان برای کاهش تنش های روانی افتتاح کردیم . سلامت روانی و اجتماعی از اهمیت زیادی برخوردار است و به همین علت تاسیس مراکز مشاوره را دنبال کردیم.  تاسیس مرکزی برای ترک اعتیاد از دیگر دستاوردهای سفربه استان کرمان بود که دکترربیعی به آن اشاره کرد.
وی یاد آورشد : در راستای افزایش نشاط و امید تاسیس سینما و ورزشگاه را مورد توجه قرار دادیم  و امروز 5 ورزشگاه با وام بانک توسعه تعاون افتتاح شد.  شهرهای کوچک نیاز به تفریح دارند و اینها بخش بزرگی از توسعه اجتماعی را دنبال می کند.
وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی در ادامه به برنامه دولت برای مبارزه با فقر درمان اشاره کرد و گفت: امروز مطلبی با عنوان «چهار بزرگ تر از پنجاه» را عنوان کردم و مفهوم آن این است که در برخی از استان های حاشیه نشین و دورافتاده مثل سیستان و بلوچستان یا کردستان و ... به مبارزه با فقر درمان پرداختیم و در واقع در چهار سال به اندازه پنجاه سال خدمات درمانی داشتیم.
وی با بیان اینکه مبارزه با فقر درمان را دنبال کردیم گفت: برخی از هزینه های درمان در درمان است  و مواردی به دسترسی به خدمات درمانی بازمی گردد که با بردن به سمت حاشیه نشینی آن را دنبال کردیم. استراتژی ما بردن خدمات به سمت حاشیه نشینی و شهرهای دور افتاده است.
دکترربیعی طرح اعطای تسهیلات اشتغالزایی روستایی در استان کرمان را یکی دیگر از دستاوردهای سفر به استان کرمان عنوان  کرد و گفت : بخشی از برنامه ها در اشتغال های خرد و فقر زدا بود. اجرای طرح اعطای تسهیلات اشتغالزایی روستایی که با هدف فقرزدایی انجام می شود  ضمن توانمند سازی خانواده هایی روستایی نقش مهمی در تقویت معیشت و اشتغال پایدار این خانواده را به دنبال دارد . در حوزه اشتغال با همکاری بانک ها از منابع اشتغال فراگیر جهت دهی می کنیم.  چهار پروژه در بحث اشتغال روستایی با بهره، 4، 6، 8 و 10 درصد و در اشتغال فراگیر نیز تسهیلاتی با بهره 2، 4  و 8 درصدی ارائه می شود.

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...