دکتر ربیعی : منطقه ویژه اقتصادی لامرد نقش موثری در توسعه زیربنایی اقتصاد کشور دارد

تاریخ انتشار : 1397/01/06 19:59

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : روند تکمیل زیرساخت ها و احداث صنایع در منطقه ویژه اقتصادی لامرد امیدوار کننده و منشا تحولات مثبت در عرصه صنعت و اقتصاد کشور خواهد بود.

به گزارش ایلنا از لامرد فارس، علی ربیعی امروز دوشنبه 6 فرودین ، در بیست و دومین سفر استانی خود در دولت دوازدهم ، در بازدید از سایت انرژی‌بر لامرد افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری بارها تاکید داشته اند استفاده مطلوب از معادن نقش ارزنده ای در توسعه زیربنایی اقتصاد کشور دارد  که این منطقه در فرآیند بهره برداری از معادن نقش بارزی دارد.
وی اضافه کرد: با توجه به مجموعه موانع فرارو به نظر می رسد که مدیران این منطقه مدیریت مناسبی را برای استفاده حداکثری از امکانات موجود بکار بسته اند که در جای خود قابل تقدیر است و امیدواریم همین روند با شدت بیشتری ادامه یابد.
وزیر تعاون ، کار ورفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش در جمع خبرنگاران در سایت منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: ایجاد فرصت های شغلی و سوق دادن سرمایه ها در مسیر تولید صنایع مادر باعث می شود که مراکز میزبان این صنایع از وضعیت مناسب اقتصادی برخوردار شوند و در کنار ایجاد رونق اقتصادی روند مهاجرت به مراکز بزرگ جمعیتی نیز متوقف شود.
وی با اشاره به اهمیت صنایع پایین دست آلومینیوم افزود: احداث بزرگترین کارخانه شمش آلومینیوم کشور که از نظر فناوری نیز منطبق بر آخرین متدهای فنی در این صنعت است، ضمن کاهش نرخ بیکاری سبب فراهم شدن زمینه های اشتغال فراوانی می شود که این امر در صنایع پایین دست آلومینیوم آثار بیشتری دارد.
ربیعی همچنین به آثار سازنده ایجاد خوشه های صنعتی مرتبط با صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد  اشاره کرد و افزود: ایجاد بستر برای تامین آسایش و رفاه بیشتر ساکنان در نواحی پیرامونی این مطقه در چارچوب اهداف نظام اسلامی و برنامه های دولت تفسیر می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به اهمیت این منطقه پیگیر حل و فصل برخی چالش ها در ابعاد گوناگون خواهیم بود تا هر چه سریع‌تر شاهد بهره برداری از صنایع مختلف در این منطقه باشیم.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد نیز در جریان بازدید وزیر کار گزارشی از اهم اقدامات انجام شده توسط ایمیدرو در این منطقه ارایه کرد.
محمد آشفته آج بیشه گفت: بسیج منابع و امکانات برای شکل گیری این قطب عظیم اقتصادی و صنعتی در جنوب کشور مصداق اهتمام مدیران و کارشناسان و تجلی روحیه بسیجی در  اجرای طرح های بزرگ است.
این مقام مسئول همچنین با برشمردن صنایع در حال احداث از پیگیری و رایزنی برای جذب سرمایه گذاران جدید بمنظور تکمیل پازل صنعتی در منطقه متبوعش شد.
در این بازدید ربیعی از روند فعالیت کارخانه آلومینیوم جنوب و سایر مراکز صنعتی در این منطقه از نزدیک آشنا شد و ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات بر سرعت عمل برای تحقق اهداف این مجموعه تاکید کرد.
گفتنی است  ، لامرد واقع در جنوب استان فارس است.
 

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...