دکتر ربیعی: لایحه حمایت از معلولان به‌زودی به مجلس ارائه می‌شود/تحویل 20 هزار واحد مسکن تا پایان سال به مددجویان بهزیستی

تاریخ انتشار : 1393/06/29 12:13

سایت وزارت تعاون ،کارو رفاه اجتماعی

7 شهریور 93

 

دکتر ربیعی: لایحه حمایت از معلولان به‌زودی به مجلس ارائه می‌شود/تحویل 20 هزار واحد مسکن تا پایان سال به مددجویان بهزیستی

وزیر تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی گفت: لایحه حمایت از معلولان به‌زودی به مجلس ارائه می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت تعاون،  کار و رفاه اجتماعی، دکتر ربیعی  امروز در مراسم افتتاح یک‌هزار و 150 واحد از پروژه مسکن مهر مددجویان زیر پوشش سازمان بهزیستی در شهر کرمانشاه اظهار داشت: 3 هزار و 800 واحد مسکن مهر طی هفته دولت در کشور به بهره‌برداری رسید و درصدد هستیم تا پایان سال نیز 20 هزار واحد دیگر را به مددجویان تحویل دهیم.

دکتر ربیعی خاطر نشان کرد: با حرکت موازی سه گروه دولت، خیران و مددجویان زیر پوشش سازمان بهزیستی و استفاده از تسهیلات صندوق مسکن، نهضت ساخت مسکن اجتماعی را ادامه خواهیم داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تصریح اینکه در آینده برای مددجویان مسکن مهر، مسکن‌های امید خواهد یود، بیان داشت: پس از تهیه مسکن بحث ایجاد اشتغال برای معلولان زیر پوشش سازمان بهزیستی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی افزود :با بررسی الگوهای گذشته در این خصوص، یک الگوی کار مناسب برای معلولان زیر پوشش این نهاد حمایتی ارائه خواهد شد تا رنج زندگی معلولان را بتوانیم اندکی کاهش دهیم.ربیعی تأکید کرد: لایحه حمایت از معلولان به‌زودی به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود که با تصویب این لایحه احساس مسئولیت‌ها و سرمایه‌گذاری در قبال معلولان افزایش خواهد یافت.

 

وزیر  تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با بیان اینکه به‌کارگیری خیران را در دستور کار داریم، ادامه داد: اجتماعی کردن معلولان و کمک به حضور آنان در جامعه یکی از حرکت‌های خوبی است که در سازمان بهزیستی آغاز شده است.

وی همچنین به مسئله اشتغال در کشور اشاره کرد و بیان داشت: بیکاری تلنبار شده و متورم و نیز عدم رشد اقتصادی مثبت دولت یازدهم را با چالشی بزرگتر نسبت به دولت‌های گذشته مواجه کرده بود.

دکتر ربیعی ادامه داد: دولت با اعتقاد به افزایش رشد اقتصادی و مثبت شدن آن کار خود را آغاز کرد و در سال گذشته نیز رشد منفی را به بیش از 1.2 رساند و رشد 2.5 درصدی را برای امسال هدف‌گذاری کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه برای پاسخگویی به ایجاد یک ‌میلیون شغل در سال، ایران باید رشد هفت درصدی را تجربه کند، گفت: دولت چندین برنامه از جمله خروج از رکود، حمایت از تولید و بهبود فضای کسب و کار را در دستور کار خود قرار داده است.

وی از تزریق 280 هزار میلیارد تومان به بانک‌ها توسط دولت خبر داد و گفت: با این تزریق بخشی از بازار سرمایه نیز تأمین می‌شود و 50 درصد از منابع مالی به بخش جدید تولید اختصاص خواهد یافت.

دکتر ربیعی ادامه داد: بودجه عمرانی دولت در پنج‌ ماهه ابتدای امسال نسبت به سال گذشته بیش از سه برابر شده و به 7 هزار میلیارد تومان رسیده و تمام اهتمام دولت بر این است تا با پول کم‌قدرت که منجر به تورم نشود، حرکت مثبتی را در کشور ایجاد کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان ثابت نگه داشتن نرخ ارز را یکی از اولویت‌های کاری دولت یازدهم عنوان کرد و متذکر شد: صندوق توسعه ملی نیز رقم قابل توجهی را برای حمایت از تولید و اشتغال قرار داده است

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...