وزیر تعاون، کار و ر فاه اجتماعی در مراسم رونمایی از سایت گفت وگوی اجتماعی: حل مسایل اجتماعی را باید اجتماعی کرد

تاریخ انتشار : 1393/06/29 12:19

 سایت وزارت تعاون  ،کارو رفاه اجتماعی

11 شهریور 93

 

وزیر تعاون، کار و ر فاه اجتماعی در مراسم رونمایی از سایت گفت وگوی اجتماعی: حل مسایل اجتماعی را باید اجتماعی کرد

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم رونمایی از سایت گفت وگوی اجتماعی اعلام کرد: ما در نظر داریم باب گفت وگوی اجتماعی پیرامون مهمترین مسایل اجتماعی را باز کنیم و بحث کردن پیرامون مسایل اجتماعی بدون دیدگاه اندیشمندان و بدون همراهی نهادهای مردم نهاد که به فعالیت اجتماعی می پردازند امکان پذیر نیست .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، دکتر علی ربیعی در مراسم رونمایی از سایت گفت وگوی اجتماعی که بعدازظهر امروز در محل این وزارتخانه با حضور نمایندگان سازمان های مردم نهاد  و جمعی از اندیشمندان و صاحبنظران حوزه آسیب های اجتماعی برگزار شد، گفت: یکی از وجوه تمایز دولت تدبیر و امید در به رسمیت شناختن مسایل اجتماعی است و شناختن آسیب ها  و پاک نکردن صورت مساله خود گام مهمی در رفع مسایل این حوزه است .

وی ادامه داد: بحث کردن در مورد مسایل آسیب های اجتماعی چندین خاصیت دارد که ضمن حل مساله از طرح غلوآمیز و دشواری حل مساله می کاهد.  بنابراین ما باید به سمت علاج واقعیت ها حرکت کنیم .

وی ادامه داد: طرح مساله ، واقعی دیدن مساله و حل منطقی از مهمترین اهداف ماست .

دکتر ربیعی افزود: مسایل آسیب های اجتماعی در نظر دولت چنان از اهمیتی برخوردار است که گزارشی از آسیب های اجتماعی در هیات دولت ارائه می شود که این اتفاق بسیار مهمی است. بنابراین ما سعی می کنیم با همراهی دیگر دستگاهها سازو کارهای مناسبی را  پیگیری کنیم .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: ما در نظر داریم باب گفت وگوی اجتماعی پیرامون مهمترین مسایل اجتماعی را باز کنیم و بحث کردن پیرامون مسایل اجتماعی بدون دیدگاه اندیشمندان و بدون همراهی نهادهای مردم نهاد که به فعالیت اجتماعی می پردازند چندان فایده ای ندارد و  ما باب گفت وگو را برای هر دو گروه با رونمایی از سایت گفت وگوی اجتماعی باز کرده ایم  تا به صورت مجازی نیز  این گفت وگو ها صورت بگیرد و با برگزاری جلساتی موضوعات آنها پی گیری  شود .

وی هدف از ایجاد سایت گفتگوی اجتماعی، تفکر، اظهار نظر و گفتگو پیرامون مهمترین مسائل اجتماعی دانست و افزود: تالارهای گفتگو موجود در این سایت  نیز به همین منظور طراحی شده اند.

دکتر ربیعی  با تاکید بر این که تاثیر نهادهای مردم نهاد بر سیاستگذاری ها بسیار زیاد است، خاطرنشان کرد: در نظر داریم نهادهای مردم نهاد را  در جهت کاهش آسیب های اجتماعی به خدمت بگیریم لذا طی یکسال اخیر در بخش هایی که با نهادها کار کردیم و ایده هایی که از آنها شکفته شد بسیار بدیع و ناشی از یک کنش مستقیم و درگیر شدن با پدیده های اجتماعی بود که بسیار هم ناب و عملی بودند .

وزیر تعاون، کار رو فاه اجتماعی اظهار کرد بنابر این حل مسایل اجتماعی را باید اجتماعی کرد و از دولتی کردن به سوی اجتماعی کردن حرکت کرد؛ به عنوان مثال در سازمان بهزیستی دولت به تنهایی نمی تواند  عمل کند بلکه باید نهادهای مردم نهاد هم درگیر مسایل شوند .

وی در ادامه از خانواده به عنوان بنیادی ترین و مهمترین نهاد اجتماعی یاد کرد و گفت: نهادهای اجتماعی ، دولت و خانواده این پیوستار را تکمیل می کنند .

دکتر ربیعی ادامه داد: دولت به عنوان یک نهاد سیاسی کنش اجتماعی را با این پیوستار حل می کند .

وی در ادامه افزود: داشتن سیاست رفاهی شفاف ، روشن و مشخص از خصلت های دولت تدبیر و امید است که به صورت اثر گذار در حوزه اجتماعی عمل می کند  و داشتن این سیاست رفاهی را به رسمیت می شناسیم.

وی گفت: بحث من فقط رفاه نیست بلکه سیاست رفاهی منسجم  است و این موضوع یکی از مسایلی بود که در مناظره های انتخاباتی نیز گنجانده شده بود .

دکتر ربیعی در ادامه حمایت غذایی از افراد دچار سوءتغذیه، مادران باردار و شیرده ، حمایت از افراد در  هزار روز اول زندگی ، تغذیه مناسب را از جمله سیاست های رفاهی دانست که دولت آن را با جدیت دنبال می کند .

وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی با تاکید بر این که  سیاست رفاهی دولت وجه تمایز این دولت است، اظهار کرد: خوشبختانه ما توانستیم شورای عالی رفاه را فعال کنیم .

وی گفت: دولت بر حمایت از زنان، سالمندان و  کودکان تمرکز می کند و در نظر دارد آسیب های نوپدید را شناسایی نماید تا امنیت روانی ، نشاط اجتماعی افزایش و از کجروی در جامعه و فرد گرایی و تنهایی که در جامعه در حال رواج است پیشگیری شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه  سازمان های مردم نهاد باید به محدودیت های دولت نیز توجه داشته باشند تاکید کرد: دولت اهتمام داردکه صداها را بشنود و در این باره گفتگو کند.

دکتر ربیعی با  تاکید بر اینکه امر واقع را باید با نهاد هایی که با واقعیت سروکار دارند حل کرد گفت:‌ واقعیت اجتماعی فقط در عرصه سیاستگذاران حل نمی شود.

وی برای ارتباط بهتر و بیشتر نهاد های مدنی در شهرستان ها با هم و با تهران پیشنهاد کرد:‌ در ادارات کل وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی جایی برای نهادهای مدنی در نظر گرفته شود و یا با هماهنگی با وزارت کشور جایی در فرمانداری ها برای این موضوع در نظر گرفته شود.

وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی بر توانمند سازی و مهارت افزایی کودکان کار تاکید کرد و افزود:‌ توانمند سازی می تواند حتی از طریق آموزش از راه دور و الکترونیکی (e-learning) صورت گیرد.

 

 

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...