دکتر ربیعی در بازدید از شیرخوارگاه امام علی (ع) استان البرز اعلام کرد: آغاز طرح نهضت ماندگار/انصراف 10هزار نفر از خانواده‌های کرج از یارانه خود و اهدای آن به مددجویان بهزیستی

تاریخ انتشار : 1393/06/29 12:27

سایت وزارت تعاون ،کارو رفاه اجتماعی

25 شهریور 93

دکتر ربیعی در بازدید از شیرخوارگاه امام علی (ع) استان البرز اعلام کرد: آغاز طرح نهضت ماندگار/انصراف 10هزار نفر از خانواده‌های کرج از یارانه خود و اهدای آن به مددجویان بهزیستی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در این طرح خانواده‌ها می‌توانند تمام یا بخشی از یارانه خود را به مددجویان بهزیستی اختصاص دهند.

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه امام علی (ع) استان البرز با اشاره به آغاز طرح نهضت ماندگار به صورت پایلوت در استان البرز اظهار داشت: یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید تحول در مسایل حمایتی و معیشتی است.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید تصویب لایحه عمومی اجتماعی و حمایت از کودکان بی‌سرپرست، بدسرپرست و زنان بی‌سرپرست است.

وی ادامه داد: وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی در یک سال گذشته اقدامات گسترده‌ای را در حوزه حمایتی انجام داده است که نتایج خوبی را در بر داشته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اشتغال معلولان گفت: در گذشته سازمان‌های دولتی موظف بودند که سه درصد از سهمیه استخدام خود را به معلولان اختصاص دهند که با رایزنی‌های صورت گرفته این روند در دوره جدید افزایش یافته است.

دکتر ربیعی با اشاره به اختصاص یک هزار میلیارد تومان از اعتبارات دولتی در بخش اشتغال معلولان گفت: در این زمینه بنا داریم اقدامات خوبی را در حوزه اشتغال معلولان انجام دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: همزمان با هفته دولت اجرای طرح نهضت ماندگار بهزیستی در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه اثرات خوبی را داشته است.

وی افزود: با اجرای طرح نهضت ماندگار در استان البرز به صورت پایلوت تا به امروز بالغ بر 10هزار نفر از خانواده‌ها یارانه خود را به مددجویان بهزیستی اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: از زمان اجرای طرح نهضت ماندگار تا به امروز 400 میلیون تومان ماهانه به اعتبارات بهزیستی استان البرز اضافه شده است و بنا داریم این طرح‌ها به صورت کشوری اجرا کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: چنانکه زمینه‌های لازم فراهم شود تا پایان سال 5 الی 6 میلیون نفر در طرح اشاره شده مشارکت خواهند داشت.

دکتر ربیعی گت: اولویت‌های در نظر گرفته شده برای طرح ماندگار در بحث اشتغال توسعه مراجع نگهداری است ضمن اینکه تا دو هفته آینده سامانه سایت طرح نهضت ماندگار بهزیستی رونمایی می‌شود و خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به این سایت اقدام به اختصاص یارانه خود به مددجویان بهزیستی باشند.

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...