دکتر ربیعی در آیین بهره برداری از ورزشگاه کارگران پاکدشت: سیاست اقتصادی و رفاهی دولت تدبیر و امید حرکت جامعه در جهت تولید محوری است/ بازخوانی اصول اولیه انقلاب با حرکت به سمت تولید

تاریخ انتشار : 1393/12/02 13:27

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از سیاست ها و رویکردهای محوری دولت یازدهم، توجه به قشر محروم جامعه و تلاش برای بهبود شرایط اقتصادی و رفع مشکلات آنان است.

دکتر علی ربیعی  روز شنبه در آیین بهره برداری از ورزشگاه پنج هزار نفری کارگران شهرستان پاکدشت، افزود: جامعه ای خوشبخت است که روح کار در آن تجلی پیدا کند، زیرا ثروت کشور کار و تلاش است و باید زمینه ارتقای این ثروت را در کشور به خوبی فراهم کنیم.

وی ادامه داد : جامعه ای که نیروی کار را به عنوان عنصر اصلی قلمداد نکرده و به این قشر کم توجهی کند، خوشبخت نخواهد شد.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: جامعه ای که کارکردن و کارگری در آن ارزش نباشد، مستقل نیست و هیچگاه رنگ خوشبختی را به خود نخواهد دید.

وی با بیان اینکه مبنای کار دولت تدبیر و امید بر بازخوانی اصول اولیه انقلاب استوار شده، گفت: اصول اولیه انقلاب حرکت به سمت تولید است، جامعه ای که بر پایه استخراج و فروش نفت استوار باشد نیز جامعه خوشبختی نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: انقلاب اسلامی برای ما جامعه تولید محور و ارزشمند بودن کار را به ارمغان آورده و در قانون اساسی که برگرفته از تفکرات و آرمان های والای بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی است، بر تفکر تولید محور در جامعه تاکید شده است.

دکتر ربیعی با اشاره به اینکه در این قانون روح کار و تلاش و جامعه ای که محوریت آن کار و کارگر است موج می زند، گفت: امام راحل هیچگاه محرومان را فراموش نمی کرد و همواره بر این نکته تاکید داشتند که مسوولان باید برای رفع محرومیت و مشکلات اقشار محروم و کم درآمد جامعه تلاش کنند.

وی گفت: سیاست های اقتصادی و رفاهی دولت تدبیر و امید بر این امر استوار شده که جامعه به سمت تولید محور شدن پیش برود تا با اجرای برنامه های اقتصادی و رفاهی زمینه آرامش و آسایش جامعه نیز فراهم شود.

دکتر ربیعی تصریح کرد: مجموعه مدیران و مسوولان دولت تدبیر و امید باخدای خود عهد بسته اند که ضمن وفاداری به آرمان های والای امام راحل، رفتار و عملکردشان منطبق با روح انقلاب اسلامی باشد.

وی گفت: دولت یازدهم حفظ عزت و استقلال کشور را سرلوحه برنامه های خود قرار داده و ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز تلاش می کنیم تا روح آزادی که انقلاب به ما داده را در تشکل ها ، کانون ها و مشارکت های اجتماعی حفظ کنیم.

وی تأکید کرد: هیچ گاه امام راحل و مقام معظم رهبری نمی پسندند که تابلویی از رشد و توسعه در جامعه ترسیم شود که در آن عده ای له شده و فرو افتاده باشند.

دکتر ربیعی با اشاره به اینکه دولت تدبیر وامید در اولین گام حرکتی عظیمی را برای توسعه خدمات در بخش درمان آغاز کرد تا مشکلات بیماران را کاهش دهد، افزود: بیش از 39 میلیون نفر در مراکز درمانی وزارت تعاون تحت پوشش قرار دارند و  امروز همه ایرانیان از دفترچه بیمه درمانی برخوردار هستند.

وی گفت: در همین ارتباط و به منظور اجرای برنامه های رفاهی، طرح واگذاری مسکن به محرومان و کارگران بازنشسته کشور نیز تا پایان سال جاری رونمایی و آغاز می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد : سازمان تأمین اجتماعی امروز سازمانی است که به اخلاقیات و رسالت اجتماعی خود عمل می کند و تلاش دارد تا با برنامه کارشناسی ، حفاظت از سرمایه های مردم، جلوگیری از حیف و میل بیت المال و حفظ پاکدستی، شرایط برای رشد اقتصادی کشور را فراهم و با افزایش میزان تولید در زمینه ایجاد اشتغال نیز گامی اساسی بردارد.

ربیعی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه ارائه خدمات فرهنگی و رفاهی به جامعه کارگری کشور نیز گفت: 240 مجموعه ورزشی کارگری در کشور وجود دارد که توسعه این مراکز با هدف ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه از سیاست های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

گفتنی است ورزشگاه پنج هزار نفری کارگران شهرستان پاکدشت امروز طی مراسمی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بهره برداری رسید،


ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲

دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر دوروزه خود به استان قم با حجت الاسلام و ال...