دکتر ربیعی در دیدار نوروزی خبر داد : راه اندازی اولین "سامانه ملی مشاغل ایران"/ اجرای بیمه های اجتماعی فراگیر در سال 94

تاریخ انتشار : 1394/01/09 07:56

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه اندازی اولین "سامانه ملی مشاغل ایران" در سال 94 با هدف معرفی مشاغل، مشاوره های شغلی و حرفه ایی و تدوین فرهنگ ملی مشاغل کشور و در جهت کمک به کارجویان، کارفرمایان، کارآفرینان و برنامه ریزان نظام اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خبر داد.

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار نوروزی خود با کارکنان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که صبح امروز در محل این وزارتخانه انجام شد با تبریک سال نو گفت : پاسداشت نوروز و تلاقی و در هم آمیختن رویش و سبز شدن با آموزه های اسلامی به افزایش سرمایه اجتماعی و نزدیک شدن به یکدیگر کمک می کند .
دکتر ربیعی در ادامه با بررسی عملکرد این وزارتخانه در سال گذشته افزود : با نگاهی به عملکرد سال گذشته وضعیت این وزارتخانه در ارایه خدمات به ویژه در حوزه رفاهی و بیمه ای از گذشته بهتر است .
وی تصریح کرد: بر اساس یک سنجش علمی انجام شده از منظر افکار عمومی امروز مردم معتقدند که این وزارتخانه با زندگی روزمره آنان در ارتباط است و رضایت نسبی از مجموعه خدمات وجود دارد.
دکتر ربیعی به دیگر اقدامات انجام شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه های مختلف پرداخت و گفت : در حوزه بهزیستی شاهد تحولات خوبی بودیم ، در حوزه بیمه ها نیز 8 میلیون نفر بیمه شدند و ما توانستیم این کار بزرگ را با کمک شما به سرانجام برسانیم. در حوزه تامین اجتماعی نیز اکنون دارای بیش از 4 بیمارستان مشابه بیمارستان میلاد هستیم و عملیات اجرایی ساخت 8 بیمارستان نیز آغاز شده است .
دکتر ربیعی خاطر نشان کرد: در حوزه مبارزه با فقر غذایی نیز معاونت رفاه توانست در شیوه توزیع تحول بنیادین ایجاد کند و با شناسایی دقیق افراد مشمول در مراحل مختلف، قریب به 30 میلیون نفر تحت پوشش سبد حمایت غذایی قرار گرفتند و ادعا می کنیم امروز در مبازره با فقر غذایی و فقر درمان بسیار موفق عمل کرده ایم .
وی تصریح کرد : هدف دار بودن برنامه ها و حرکت بدون تنش و مجموعه عوامل یاد شده اعتماد لازم را در اجرای برنامه ها موجب شد ، به نحوی که موضوع شناسایی افراد مشمول در اجرای هدفمند هدفمندی یارانه ها نیز به این وزارتخانه واگذار شده است .
وی در ادامه به اولویتهای وزارتخانه در سال 94 اشاره کرد و گفت: در سال 94 دو طرح بزرگ را دنبال خواهیم کرد که رونمایی از طرح مسکن اجتماعی از جمله آنها است . همچنین اجرای بیمه های اجتماعی فراگیر در سطوح مختلف را هم در سال پیش رو به مرحله اجرا خواهیم رساند که هریک از افراد جامعه با سطوح مختلف درآمدی بتوانند از مزایای بیمه های اجتماعی بهره مند شوند .
دکتر ربیعی به دیگر ابعاد اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه روابط کار پرداخت و گفت : در حوزه روابط کار خوشبختانه تعداد تشکلها هم افزایش یافت و در تعیین حداقل مزد نیز در دو سال گذشته شاهد افزایش آن بودیم . این موضوع باعث شد که تشکلها در این خصوص ابراز رضایت داشته باشند.
دکتر ربیعی به علل اعتماد شرکای اجتماعی به این وزارتخانه اشاره کرد و گفت : با رعایت اصل بی طرفی امروز شرکای اجتماعی به ما اعتماد کامل دارند و این فرآیند در تعیین مزد سال 94 به منصه ظهور رسید.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص حوزه توسعه کارآفرینی و اشتغال و اینکه شعار اشتغال بزرگ ، بنگاه کوچک یکی از راهبردهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود و خوشبختانه نیز مقام معظم رهبری در فرمایشات نوروزی خود به این مسئله اهتمام جدی کردند که وظیفه ما را در توسعه اشتغال سنگین تر می کند یادآور شد : در بخش اشتغال خرد به طرحهای خوبی رسیده ایم و اجرای این طرحها در بخش های کوچک و خرد می تواند آنان را متحول کند در همین رابطه نیز می توان به بحث صنعت کفش در این زمینه اشاره کرد و طرح تکاپو نیز که در استانها اجرا می شود همراه با طرح آموزش سیار فنی و حرفه ای در نقاط مختلف می تواند نقطه عزیمت خوبی برای توسعه مشاغل کوچک باشد و این برنامه در سال 94 با اعتباری که از محل هدفمندی یارانه ها برای اشتغال در نظر گرفته شده پی گیری خواهد شد. علاوه بر این در سال جدید با راه اندازی اولین "سامانه ملی مشاغل ایران" که به منظور معرفی مشاغل، مشاوره های شغلی و حرفه ایی و تدوین فرهنگ ملی مشاغل کشور در جهت کمک به کارجویان، کارفرمایان، کارآفرینان و برنامه ریزان نظام اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، است گام های دیگری در مسیر توسعه اشتغال برداشته خواهد شد.
دکتر ربیعی هم افزایی بین مجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای موفق برنامه ها را خاطر نشان ساخت و گفت: با هم افزایی ایجاد شده بین مجموعه های وزارتخانه مثل اجرای برنامه های مشتر ک میان بهزیستی و فنی و حرفه ای و سایر موسسات وابسته و نیز فهم مشترک از موضوعات برنامه ها به سرعت اجرایی شد.
وی در خصوص اجرای برنامه های راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه تعاون نیز گفت : به منظور توسعه کشور از طریق بخش تعاون مستلزم نگاهی نو به ظرفیتها و قابلیتهای بخش تعاونی و اتخاذ روش‌های نوگرایانه برای استفاده از این شبکه عظیم اقتصادی-اجتماعی کشور در مسیر ساماندهی بسیاری از معضلات کشور به‌خصوص در حوزه ایجاد اشتغال و سیاستگذاریهای اجتماعی هستیم . بر همین اساس دستیابی به این اهداف از طریق هفت راهبرد اساسی که در غالب طرح تحول بخش تعاونی تدوین گردیده، دنبال خواهد شد.
وی با اشاره به نام گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری که همدلی و همزبانی بیان شده است یادآور شد: مفاهیمی که که امسال به موقع و مناسب انتخاب شده نیازمند این است که در مسایل اخلاقی و انسانی نیز دارای یک نگاه باشیم .
وی نهاد خانواده را اولین کانون همدلی و همفکری دانست و گفت : باید از محیط خانواده همدلی ، همفکری و همزبانی شروع شده تا این همدلی به محیط کار که گروه ثانویه است تسری یابد.

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...