دکترربیعی در پنجمین همایش جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران : باید برای صادرات دارو از فرصت های بین المللی استفاده کنیم / قدردانی وزیر بهداشت و درمان از دکتر ربیعی برای اجرای طرح تحول سلامت

تاریخ انتشار : 1394/01/26 11:10

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی با تاکید بر اهمیت تولید و مصرف داروهای داخلی درکشورگفت: باید برای صادرات دارو از فرصت های بین المللی استفاده کنیم چرا که مصرف دارو دردنیا روندی فزاینده دارد.

 دکترعلی ربیعی در پنجمین دوره جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران که در دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران وبا حضور وزیربهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و معاونان وی ، مسئولان سازمان نظام پزشکی و ... افزود : صنعت دارویی یکی از سه صنعت سود آوردنیاست و صنعت ژنریک دارویی نیز به 7 صنعت شاخص دنیا تبدیل شده است.
وی افزود: بنابراین می توان در حوزه سیاست گذاری حوزه  دارویی دو رودیکرد سیاست رفاهی و اجتماعی دولت وهمچنین  تولید ، اشتغال و ارزش افزوده را در این بخش پیگیری کرد . 
وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی موضع دارو را از دودیدگاه سلامت عمومی و تولید ملی مورد بررسی قراداد و اضافه کرد : امروزه دارو بیش از گذشته با زندگی روزمره مردم گره خورده است به طوری که همواره بخشی از سبد هزینه خواروبارمردم از هر گروه و تحصیلاتی که باشند به دارو اختصاص داده شده و این موضوع با سبک زندگی جدید و فرهنگ جامعه ارتباطی تنگاتنگ دارد . 
دکترربیعی به تحقیقی که درسال 1389 درخصوص تبلیغات درکانال های فارسی زبان انجام داده است گفت : تبلیغ ترک اعتیاد و زیبایی تبلیغ گسترده این شبکه ها است و این امر نشان دهنده تغییر ذائقه ایرانیان در مصرف دارو، بازاروجهت گیری های آن است . 
وی با اشاره به تغییر مفهوم کیفیت در میان ایرانیان گفت : کیفیت به یک مفهوم ذهنی تبدیل شده واین درحالیست که کیفیت درگذشته با رضایت سنجیده می شد  اما در یک تعریف ساده ، هرجایی که انسان احساس رضایتمندی کند یعنی کیفیت وجود دارد .متاسفانه همین مفهوم ذهنی از کیفیت موجب شده تا مثلا برخی از پزشکان و یا داروخانه ها به بیماربگویند : " این دارو ایرانی اش هم هست اما ؛ و همین اما  خود موجب جهت گیری مصرف کننده خواهد شد . 
وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی تاکید کرد : درمورد غذا و دارو نباید خطر کنیم و و مصرف کنندگان را با یک رضایت ذهنی و بدون دخالت دولت به حال خود بسپاریم  اما معتقدم درموضوعی که به سلامت مردم مرتبط است دولت باید ورود پیدا کند چرا که هزینه های ناشی ازبی توجهی به این امور، اجتماعی است و نسل های آینده نیزاز آن متضررخواهند شد . 
وی ادامه داد : باید تلاش کنیم که بالاتر رفتن کیفیت داروهای ایرانی به همین همایش محدود نشود و دست آورد این نوع همایش ها باید درحوزه سیاست گذاری و جهت گیری ها موثرباشد واطمینان بخشی به همراه بیاورد.
دکترربیعی دربخشی دیگر از سخنان خود گفت : خوشحالم که خواستگاه جایزه ملی وداوری در این همایش از بدنه کارشناسی و با یک تشکل صنفی بوده است.
گفتنی است در این همایش دکترقاضی زاده هاشمی وزیربهداشت،درمان و آموزش پزشکی نیزنکاتی را مطرح و از وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اجرای طرح تحول سلامت قدردانی کرد.
ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...