دکتر ربیعی اعلام کرد:شعار وزارت تعاون، کار و رفاه در سال جاری : «با تعاون کار ایجاد می‌کنیم تا به رفاه برسیم»/گفت‌وگوهای اجتماعی پیرامون تعاون

تاریخ انتشار : 1394/01/26 11:08

دکتر ربیعی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تأمین اجتماعی تصریح کرد: این صندوق را در حالی تحویل گرفتیم که 4 هزار میلیارد تومان کسری داشت و توانستیم مشکلات آن را تا کمترین میزان کاهش دهیم.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات در دولت فعلی ایجاد و رواج گفت‌وگوهای اجتماعی پیرامون رفاه بود که باید گفت و گوی اجتماعی پیرامون سایر حوزه ها به خصوص تعاون هم رواج پیدا کند.

وی با اشاره به اجرای موفق طرح امنیت غذایی در کشور خاطر نشان کرد: کارهایی مانند این طرح که عقبه کارشناسی دارد موفق می شود و ما در این راستا باید کارهای بزرگ را برای خود هدف گذاری کنیم و به سمت آن جلو برویم حتی اگر دیده نشویم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به طرح تکاپو و اقدامات انجام شده در راستای ایجاد اشتغال، گفت: بحث اشتغال بزرگ در بنگاه‌های کوچک و متوسط را دنبال می‌کنیم که خوشبختانه مقام معظم رهبری هم در صحبت‌ها‌ی‌شان به بنگاه‌های کوچک اشاره داشتند.

وی افزود: در سال گذشته با یونیدو قرداد امضا کردیم و تجربه هند، برزیل و مکزیک را مورد مطالعه قرار دادیم و امیدوارم در طرح تکاپو بتوایم از این مطالعات استفاده کنیم.

دکتر ربیعی درباره شعار امسال وزارتخانه گفت: «گفت‌وگوی اجتماعی پیرامون تعاون» شعاری است که در کنار آن هدف «از طریق تعاون اشتغال ایجاد می‌کنیم تا به رفاه برسیم» را دنبال خواهیم کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: ما به شعار به عنوان یک مفهوم دست یافتنی و حاصل گزاره های همه فهم نگاه می کنیم .

وی با بیان اینکه یکی از بهترین راه های رفع مسئله رفع فقر و محرومیت تعاون است افزود: رفع فقر و محرومیت در جامعه باید در قالب تعاون هدف‌گذاری شود بنابراین به جای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ باید از مشارکت عمومی جامعه توسط تعاونی‌ها بهره‌مند شد.

وی افزود: ما باید رشد از پایین و با مشارکت اجتماعی را تجربه کنیم و این رشد با اتکا به نیروهای داخلی محقق خواهد شد .

دکتر ربیعی بر باز تعریف مفهوم تعاون تاکید کرد و اظهار داشت: بخشی از عدالت را باید در چرخه تعاون بیاوریم و باید روی تفکر تعاون بایستیم و همچنین باید تعاونی ها  بازساماندهی کنیم و  این کار را از سطح روستاو شهرهای کوچک این کار را آغاز کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید براینکه باید ذهنیت نسبت به تعاون تغییر کند، گفت: برای تحول در این بخش با استانداران تفاهم‌نامه‌هایی امضا کرده‌ایم تا به تعاونی‌ها به شکلی جذاب‌تر برای مردم که در زندگی آنها ملموس باشد توجه شود.

دکتر ربیعی گفت: در بحث مسکن حمایتی بخشی را به تعاونی‌ها اختصاص خواهیم داد و از این ظرفیت قطعاً استفاده می‌کنیم. علاوه بر این صندوق‌های مسکن در قالب تعاونی‌ها نیز پیگیری می‌شود.

وی با تأکید براینکه باید اشکال جدیدی از تعاونی‌ها را رونمایی کنیم، افزود: در کنار این مسئله با تعاونی‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تعامل ایجاد شود و به نوعی مرکز مطالعات منطقه‌ای تعاون در ایران پایه‌گذاری شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از اختصاص منابع جدید به احیای بخش تعاونی پویا و فعال برای افزایش رفاه بیشتر مردم خبر داد.


ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...