دکترربیعی : شرایط اشتغال زنان و فعالیت تشکل های آنان با بهبود اشتغال افزایش می یابد/ واقعیت اجتماعی زن مسلمان ایرانی باید برای اشتغال زنان درنظر گرفته شود

تاریخ انتشار : 1394/04/30 14:21

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی گفت: درآینده وضعیت کلی اشتغال بهبود یافته و به دنبال آن شرایط اشتغال زنان و تشکل های زنان افزایش پیدا می کند .


 دكتر علي ربيعي امروزدراولین همایش ظرفیت های ناشناخته فرهنگی- اجتماعی زنان کارگرکه با حضور  دکترشهیندخت مولاوردی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده،سهیلا جلودارزاده مشاوروزیرصنعت، معدن و تجارت، دکترابوالحسن فیروزآبادی قائم مقام وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی ، مشاوروزیردراموربانوان و جمعی از نمایندگان تشکل های کارگری زنان و دیگرمسئولان سایروزارتخانه ها برگزارشد افزود : درآینده وضعیت کلی اشتغال بهبود یافته و به دنبال آن شرایط اشتغال زنان و تشکل های زنان افزایش پیدا    می کند . 
وی سخنان خود را دردوبخش توجه به واقعیت اجتماعی زن و سیاست گذاری حساس به جنسیت دسته بندی کرد و گفت : اگر می خواهیم نقش زنان رادرفرآیند توسعه گسترش دهیم باید به زودی شاهد رشد خوب- حداقل 5درصد باشیم- که این رشدامسال و درسال های آینده و همگام با توسعه ای که در کشور آغاز شده  تحقق می یابد . 
وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی تصریح کرد: با گسترش تشکل ها توجه به واقعیت اجتماعی زن مسلمان ایرانی درتمام ابعاد اقتصادی، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و اجتماعی پررنگ می شود . 
دکترربیعی گفت : واقعیت اجتماعی زن ایرانی نه تنها به نسبت سی سال گذشته ، بلکه نسبت به ده تا پنج سال پیش و حتی سال گذشته دچار تغییرات اساسی و نهادی شده است وجامعه کار آموزش دیده به شدت تحت تاثیر این واقعیت غیر قابل انکاراست .
وی درپیش گرفتن سیاستگذاری حساس به جنسیت را بسیار مهم دانست وافزود : دردورانی غلبه مردان در تمام عرصه های اجتماعی مفروض بود اما امروزه خواستگاه سیاستگذاری با همان نگاه نمی تواند انجام شود و اگرچنین سیاستگذاری هایی را درپیش بگیریم یعنی واقعیت اجتماعی زن را نادیده گرفته ایم. 
 وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی تاکید کرد : واقعیت اجتماعی زن مسلمان ایرانی باید در اشتغال زنان درنظرگرفته شود و دانشگاه ها ، تشکل های زنان و وزارتخانه ما برای در پیش گرفتن موضع اعتدالی دراین زمینه مسئول هستند .

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی خاطرنشان ساخت : سیاستگذاری حساس به جنسیت موضوعی است که خانم مولاوردی معاون رئیس جمهور درامورزنان و خانواده نیزازآن دفاع می کند و به دنبال ایجاد تشکل های زنان در حوزه کارورفاه وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی نیزبرافزایش این حساسیت کمک می کند . 
دکترربیعی ادامه داد : سیاستگذاری حساس به جنسیت و واقعیت اجتماعی زن ، تحصیل زن و نوع نگاه زنان به خانواده ، قدرت دادن به نهاد خانواده و ...مسائلی نیازمند مطالعات عمیق است که باید از لایه های پایین اجتماعی وبا عینک مطالعاتی انجام شود . 
وی تصریح کرد : انتظاری که از تشکل های کارگری زنان داریم این است که به دنبال بنیان های زنان  باشند و شرایط فعالیت های زنانه را به وجود بیاورند . 
وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی ازتشکل ها خواست تا با دقت سنگ بنای کاروخانواده را بنیان بگذارند ومطالعه چگونگی کار و خانواده و واقعیت اجتماعی زن ایرانی را به عنوان مطالعه مشارکتی  در صدربرنامه های خود قراردهند .
دکترربیعی با توجه به تلاش های دولت تدبیر و امید در کنترل تورم گفت : این روزها مقایسه ای میان اشتغال این دولت و دولت های گذشته انجام ونرخ های مختلفی مطرح می شود اما کاهش قیمت نفت ، چالش های اقتصادی موجود و ...واینکه با همین شرایط دشوار توانسته ایم رشد اقتصادی 3درصدی را تجربه کنیم درنظر گرفته نمی شود که این منصفانه نیست . 
وی نسبت به صدور دفترچه های تامین اجتماعی درمشاغل اجباری در سال جاری اظهارامیدواری کرد و گفت : درمشاغل رسمی و  غیر رسمی 600هزار شغل رابه دست آورده ایم واین مهم با درنظرگرفتن موانع بین المللی حاصل شده است که نباید به سادگی از آن بگذریم . 
وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی گسترش وحمایت از تشکل های زنان را بخشی از فعالیت های این وزارتخانه عنوان کرد و گفت : مشارکت زنان در تشکل های حوزه رفاه و خبرجمعی همواره گسترده بوده و امیدواریم بتوانیم وضعیت زنان را دراین بخش ارتقاء دهیم . 
گفتنی است این همایش با تلاش دفترامورفرهنگی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی برگزارو از زنان فعال کارگرتجلیل شد . 
برگزاری نشست پرسش و پاسخ میان حاضران و دکترمولاوردی، دکترفیروزآبادی و دکترجلودارزاده از دیگر بخش های این همایش بود . 
دکتروحیده نگین مشاوروزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی در امور بانوان نیز دراین همایش برشناخت ظرفیت های ناشناخته فرهنگی – اجتماعی زنان کارگر تاکید و در این خصوص مطالبی را بیان کرد . 
همچنین بی نظیرجلالی مدیرکل دفترامورفرهنگی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی محورهای این همایش را مطرح کرد .ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...