وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اعلام کرد: ارائه لایحه حمایت از معلولان / طرح غربالگری شنوایی برای نخستین بار / صدور برگ طلایی دفترچه بیمه

تاریخ انتشار : 1394/05/31 14:24

دكتر علي ربيعي از ارائه لایحه حمایت از معلولان توسط رئیس جمهور به مجلس خبر داد و گفت: نخستین بار در دولت یازدهم طرح غربالگری شنوایی اجرایی می‌شود و هر ایرانی می‌تواند کودک زیریک سال خود را تست غربالگری کند.

به گزارش سايت رسمي دکتر علي ربيعي؛ وزير كار تعاون و رفاه اجتماعي  عصر امروز در جشن واگذاری مسکن به مددجویان بهزیستی استان البرز اظهار داشت: همچنین به زودی برگ‌های رنگی به دفترچه‌های بیمه اضافه می‌شود و مردم می‌توانند از تست‌های ویژه‌ای برای سلامت خود برخوردار شوند.
این مسئول ضمن اشاره به اینکه روح همدلی در بین مسئولان استان البرز حاکم است، پیش‌بینی روزهای خوشی را برای مردم کرج داشت و در این رابطه گفت: در سایه همدلی است که شهرها توسعه پیدا می‌کنند و خوشبختانه امروز شاهد آن بودم که روح همدلی بین مسئولان این استان حکمفرما بود و این نوید بخش روزهای خوبی برای مردم کرج است.

وزیر کار در ادامه از کرجی‌ها به جهت روح خیر جمعی که در بین شان حکم‌فرما است، قدردانی کرد و افزود: در یکی از فراخوان‌های محدودی که اخیراً صورت گرفت بیش از 18 هزار نفر کرجی داوطلب کمک به مردم شدند و قطعاً نمونه‌های فراوانی از این اقدامات در این شهر وجود دارد.

دکتر ربیعی گسترش مسئولیت اجتماعی نسبت به یکدیگر را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: سنگ بنای زندگی بهتر خیر خواهی جمعی است. اینکه افراد تنها به فکر منافع فردی نباشند و حقوق اجتماعی همنوعان خود را نیز در نظر بگیرند رسالتی است که باید به عنوان یک مسئولیت اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه توسعه تنها به داشتن دودکش‌های بلند و ساختمان‌های سربه فلک کشیده نیست، ادامه داد: جامعه با ثروت مطلق خوشبخت نخواهد شد بلکه این همدلی و همزبانی است که می‌تواند ما را به سمت نیک فرجامی به پیش ببرد.

دکتر ربیعی همچنین با بیان اینکه دولت به تنهایی قادر به انجام تمامی امور محوله نیست، ادامه داد: شاد بودن یک جامعه فارغ از نگرانی‌های معمول آن چیزی است که باید دنبال شود. ما نیاز به افزایش درکنار هم بودن داریم چرا که دولت به تنهایی قادر نیست تمامی برنامه‌های خود را به انجام رساند و این امر در گرو حضور مستمر گروه‌های اجتماعی در کنار یکدیگر است.

وی با تأکید بر اینکه روح خیرخواهی باید در جامعه گسترش پیدا کند گفت: شعار" هر ایرانی، یک خیر باشد" باید سرلوحه برنامه‌ها و اقدامات قرار گیرد.

وزیرکار، تعاون و رفاه اجتماعی در محور دیگری به برنامه‌های دولت تدبیر و امید نیز اشاره کرد و گفت: 100 هزار واحد مسکونی با مشارکت خیرین در اختیار نیازمندان جامعه قرار خواهد گرفت که از این رقم 50 هزار واحد آن تحویل داده شده و مابقی در دست تکمیل است.

دکتر ربیعی افزود: در صدد آن هستیم تا سال پایان 95 هیچ نیازمند بدون مسکنی در کشور وجود نداشته باشد. در این راستا 3 هزار واحد مسکونی در روستاها و 8 هزار واحد در شهرها به نیازمندان شناسایی شده واگذار خواهد شد.

وزیر کار همچنین از ارائه لایحه حمایت از معلولان نیز خبر داد و گفت: این لایحه در دولت یازدهم تهیه شده و در هفته جدید توسط رئیس جمهور محترم به مجلس ارائه خواهد شد و  کارگروه‌های صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی و مسکن خیرین نیز در این امر مشارکت خواهند داشت.
وی افزود: برای نخستین بار در دولت، طرح غربالگری شنوایی اجرایی خواهد شد و هر ایرانی می‌تواند با مساعدت بهزیستی کودک زیریک سال خود را تست غربالگری کند.


ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...