پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت آغاز شانزدهمین دوره مسابقه های ملی مهارت

تاریخ انتشار : 1394/11/11 14:34

درمتن پیام علی ربیعی که عصر شنبه در آیین آغازین شانزدهمین دوره مسابقه های ملی مهارت در سالن شهیدان نژاد فلاح کرج توسط محمد رضا قرائتی، مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرائت شد آمده است : بی تردید پیشرفت هایی که درعرصه علوم به ویژه علوم کاربردی درجهان رخ داده بسیار خیره کننده و شگرف بوده است چنانچه دردهه های اخیر جنبش های علمی و فن آوری درشتابی سریع دانش بشری را به سوی همگرایی و هم افزایی سوق داده است که ازره آورد آن علوم متنوعی درجوامع بشری پا به عرصه عمل نهاده که درمسیر خدمت به علم و بشریت نقش کاربردی ایفا می کند.
این پیام می افزاید: ازطرفی افزایش تغییر وتحولات مانند توسعه روز افزون ،افزایش شدت رقابت درسراسر زنجیره های کسب و کار،تغییرات فزاینده انتظارات مشتریان و ذینفعان وجلب رضایت آن ها و قابلیت رقابت پذیری اقتصاد، کشور را وادارساخته که برای حفظ، رشدو توسعه خود را با شرایط ملی وبین المللی انطباق دهد.
درهمین راستا هرکشوری بخواهد درعرصه ملی و بین المللی پیشتاز باشد لازم است ازنیروی انسانی ماهر و متخصص ، خلاق وبا انگیزه برخوردارباشد وسهم سرمایه انسانی خود را درایجاد ارزش افزوده و توسعه اقتصادی ارتقا دهد .
بی شک سرمایه های انسانی مجهز به مهارت و فنآوری پشتوانه عزت و اقتدار جامعه اسلامی درطراز جهانی است و جوانان این کشورآماده ترین اقشار اجتماعی برای فعالیت درعرصه کار، کارآفرینی برای پیشبرد برنامه های توسعه ای ، علمی و فن آوری محسوب می شوند.
در این پیام آمده است: از سویی پس از تحولات اخیر در عرصه سیاست های خارجی با پسابرجام و بازتر شدن فضای اقتصادی کشور و ضرورت رقابت تنگاتنگ با عرصه بین المللی، ایجاب می کند جوانان ما با توانمندی بیشتری پای در صحنه اقتصاد ملی و تولید با هدف سرمایه گذاری و صادرات بگذارند.
از این رو شایسته است ضمن الگو قرار دادن برنامه های اقتصاد مقاوتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری ، تلاش وافری برای اجرای سیاست ها و برنامه های دولت تدبیر و امید به عمل آید تا مسیر های ایجاد انگیزه، ارتقا و توانمندی جوانان این مرز و بوم بیتشر فراهم شود.
این مسابقه ها را می توان برجسته ترین رویداد مهارتی کشور دانست که موجب کشف استعدادهای برترو نخبگانی مهارتی درسطح ملی و بین المللی می شود.
پیام می افزاید که این مسابقه ها فرصتی است برای درخشش درعرصه های ملی و بین المللی که توانمندی ها ، قابلیت ها واستعدادهای برترجوانان به عنوان موتورمحرکه و پیش برنده آن می باشد وتعامل با صاحبنظران واساتید داخلی و خارجی درعرصه مهارت آموزی ازبارزترین اهداف آن است که می تواند دستیابی به مسیر طولانی توسعه و آینده ای درشان ایران اسلامی را تسهیل و محقق سازد.
مسابقه های ملی مهارت فرصتی ارزشمنداست تا با بهره جستن از الگوهای نوین مهارت آموزی منطبق با استانداردهای جهانی ، جایگاه شایسته ای ازدانش ومهارت را درعرصه رقابت جهانی به دست آوریم .
لذا انتظار می رود که با فراهم کردن بستر رقابت سالم بین جوانان نخبه وتوانمند کشورمان براساس مزیت جغرافیایی استان ها ضمن تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به سوی آینده گام برداریم وجایگاه فرزندان این سرزمین را درعرصه های جهانی ارتقا بخشیم .
امید آن است ک با کاربست نتایج این مسابقه ها درفرآیند آموزش های مهارتی ، شاهد دستاوردهای ارزنده ای درنظام آموزش مهارتی و تحقق امید وتدبیر دررسیدن به اشتغال پایدار در کشور باشیم.

شانزدهمین دوره مسابقه های ملی مهارت از دیروز شنبه به مدت چهار روز در استان های البرز و تهران آغاز شد.

 


ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...