پیام نوروزی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی

تاریخ انتشار : 1395/01/01 09:14

به نام خدا

یامقلب القلوب والابصار

یا محول الحول و الاحوال

یا مدبر الیل و النهار

حول حالنا الی احسن الحال


فرارسیدن بهار طبیعت و عید نوروز را به همه مردم ایران و بالاخص کارگران، معلولان، بیماران نیازمند مراقبت‌های خاص، تعاونگران و همه زحمتکشان و گروه‌های مختلفی که مخاطب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند تبریک می‌گویم. امیدوارم سالی مشحون از شادی و موفقیت پیش رو داشته باشند و جریان زندگی در سال 1395 نیز شادی، سلامتی و امیدواری را برای همگان به بار آورد. 

سال 1394 رو به پایان است و در آستانه بهار، هم‌چنان که از مقلب القلوب می‌خواهیم که احوال همگان را  به احسن الحال بگرداند، دغدغه‌ها و امیدها نیز ما را فرامی‌گیرند. برای مردم شادی آرزو می‌کنم اما دغدغه کارگران بیکار، زنان سرپرست خانوار، معلولان، کودکان کار و بی‌سرپرست و کارفرمایانی که بیم تعطیلی بنگاه‌های خویش را دارند یک لحظه نیز مرا به حال خویش رها نمی‌کنند. اگرچه در سالی که رو به پایان می‌رود بسیار تلاش کردیم تا باری از دوش همه ایشان برداریم و دست‌آوردهایی داشتیم، اما بزرگی مشکلاتی که پیش روست مانع از آن می‌شود که از کار خویش راضی باشیم. 

اگرچه برای سومین سال میزان افزایش دستمزدها بیش از نرخ تورم بوده است، اما هنوز کاهش قدرت خرید کارگران بر اثر تورم‌های بزرگ سال های گذشته،  جسم و جان این قشر را می‌آزارد. اگرچه سختی بسیار به جان خریدیم تا افزایش حقوق بازنشستگان قدرت خریدشان را افزایش دهد و معوقات آن‌ها پرداخت شود، اما کیست که دل‌نگران آن‌ها نباشد؟ اگرچه برای توسعه و هدفمند کردن حمایت‌های اجتماعی از زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و معلولان اصرار و اقدام کرده‌ایم، اما مگر می‌شود نگران دشواری زندگی آن‌ها نبود؟ و حتی وقتی آمارها از تولید اشتغال برای صدها هزار نفر خبر می‌دهند، نمی‌شود چند میلیون بیکاران را از جلوی چشم دور کرد. لذا درد و رنج‌ میلیون‌ها نفر را درک کرده و دل‌نگران و پردغدغه به سوی نوروز می‌روم. 

اما امیدهای ما از دغدغه هایمان بزرگتر هستند .  امید ما به عقلانیتی است که آرامش و فضایی مساعدتر برای زندگی، کار و پیشرفت فراهم کرده است. امید ما به آگاهی فزاینده‌ای که همگان را در بر گرفته، آگاهی بر بزرگی مشکلاتی که پیش رو داریم و راهکاری که باید در پیش بگیریم تا ایران جایی بهتر برای زندگی باشد. امید ما به اعتماد و درک متقابلی است که میان مردم و دولت ایجاد شده، اعتمادی که گام به گام قفل‌ها را می‌گشاید. ما به صراحت و شفافیتی که بین مردم و دولت شکل گرفته است امیدواریم؛ مشکلات انکار نمی‌شوند و همگان را به یاری رساندن برای کسب موفقیت فرامی‌خوانیم. 

ما به قفل‌های گشوده‌شده در سیاست خارجی؛ عزم‌ها و اراده‌های استوار در عرصه سیاست داخلی برای دوری از تنش و در عوض تلاش برای توسعه و خدمت به مردم؛ و اراده شکل‌گرفته برای پیشرفت اقتصادی امیدواریم. اعتماد مردم به دولت که در انتخابات هفتم اسفند بازتابی چشمگیر داشت، ما را به کار و تلاش بیشتر امیدوار ساخت. باز شدن زنجیر تحریم از دست و پای کشور و موجی از امیدواری که برانگیخته، امیدوارکننده است. 

اکثریت قاطع شاخص‌ها و پیش‌بینی‌ها نشان از سال امیدوارکننده 1395 دارند. امیدوارم با مشارکت و اعتماد مردم، و تدبیر و استقامت دولت بر مسیر انجام اقدامات درست، سال 1395 بیش از سال 1394 مشحون از دست‌آرودهایی بزرگ و ستایش ‌برانگیز برای مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران باشد و برای رسیدن به چنین موفقیتی، از هیچ اقدامی فروگذار نخواهیم کرد. ما با تمام توان تلاش خواهیم کرد تا رشد اقتصادی توأم با افزایش اشتغال ایجاد شود و حمایت‌های اجتماعی را هدفمندتر و مؤثرتر خواهیم ساخت.

اگرچه مشکلات پیش روی  ما، بزرگ هستند اما مشارکت مردم و اراده دولت و نیز تدابیر حامیانه اطمینان بخش رهبری معظم، روح امام راحل و شهدای این مرز و بوم و معنویت ناشی از دعاهای خیر مردم مومن ایران زمین سبب خواهد شد آینده‌ای روشن‌تر در سال 1395 پیش رو داشته باشیم. سال 1395 زمان تلاش بیشتر و اعتماد بیشتر میان مردم و دولت  است. اگر این اعتماد شکل بگیرد، راه ما به سوی پیشرفت هموارتر خواهد شد. لذا امیدوارم سال آینده، سال تقویت اعتماد در همه سطوح و جوانب باشد و بر مبنای این سرمایه گرانقدر بتوانیم بیش از گذشته موفق باشیم و دغدغه‌های همه ما اندک‌تر و امیدهای‌مان افزون‌تر شود. 


علی ربیعیثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه


جستجو

پربیننده ترین ها

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳

بیمارستان; تخصصی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه صبح امروز با حضور دکتر ربیعی وزیر; تعاون، کار و رفاه...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خراسان شمالی از مجتمع صنعتی اسفراین باز...

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

دکتر; علی ربیعی گفت: یکی از پیشنهادات ما برای حمایت‌های بیمه‌ای کارفرمایان; بخشودگی ج...

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

وزیر; تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : تعداد افرادی که درمرحله نخست; امنیت غذایی قرار گرفت...

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

بخشنامه حداقل مزد سال 1394 مشمولان قانون کار از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتما...

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جایگزینی دفترچه‌های تامین اجتماعی با سیم‌کارت‌...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عضویت سایت آپارات درآمد.

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

مراسم تجلیل از زنان کارگر عصر روز گذشته با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،حج...

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

179 نماینده مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای از اقدامات دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفا...

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

دو; بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ،; کار و رفاه اجتماعی در...